Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

26. juunil kell 13 toimub Valges saalis Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames 2eurose käibemündi esitlus. Käibemünt on pühendatud Eesti iseseisvusele eelnenud sündmustele.

Esitlusel võtavad sõna Riigikogu aseesimees Enn Eesmaa, Eesti Panga president Ardo Hansson, mündi kujundaja Jaan Meristo ja Eesti Sõjamuuseumi direktori asetäitja Toomas Hiio.

2eurone mälestusmünt on erikujundusega käibemünt, mille ühine külg on tavapärane, kuid rahvuslikul küljel on teemakohane erikujundus. Eesti iseseisvumisele eelnenud sündmustele pühendatud 2eurosel mündil on kujutatud tammelehed ja raagus tammeoksad ning looklevlõikes tammetüvi. Mündi tiraaž on 1,5 miljonit. Sellest 10 000 münti on pakendatud meenetootena mündikaardiks.

Koha peal saab meenetoodet soetada 7 euro ja pakendamata münti 2 euro eest. Münt kehtib maksevahendina kogu euroalal.

Eesti Panga e-poest on võimalik münte ja mündikaarte osta alates 26. juuni kella 14-st ja muuseumipoes alates 27. juunist. Mündikaart jõuab müügile ka Eesti Posti nendesse postkontoritesse, kus müüakse Eesti Panga meenemünte ja meenetooteid (postkontorid üksikuid münte ega tropse ei müü).

Loe ka lähemalt siit.

Kohtumiseni esitlusel!

Tagasiside