Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

MTÜ Oma Pere ja Riigikogu õiguskomisjon korraldavad Riigikogu konverentsisaalis 29. septembril 9.30 – 15.30  seminari „Lapsendamine on lapse parimates huvides”.

Seminari korraldab MTÜ Oma Pere (www.omapere.ee) koostöös sotsiaalministeeriumi, sotsiaalkindlustusameti ja Briti saatkonnaga. Seminaril osalevad meie koostööpartnerid Rootsist (http://www.adoptionscentrum.se/sv/) ja Inglismaalt (http://www.baaf.org.uk/).

Eestis puudub teadlaste, ajakirjanike, kodanike ja eelkõige poliitikakujundajate seas ühtne arusaam lapsendamise kohta.
A. Ollakse seisukohal, et lapsendamine on suunatud eelkõige kontakti katkestamisele bioloogilise perekonnaga (Götting, 2010), mille tulemusel tekib topeltidentiteedi probleem ja lisaks on lapsendamine seotud suure bürokraatiaga.
B. Teisalt ollakse seisukohal, et lapsendamine on lapse jaoks kõige püsivam paigutus ja lapsendajad valmis, et rääkida lapsega tema päritolust.

Seminari korraldamise eesmärk on kujundada ühine arusaam lapsendamise kohta Eesti ametkondades, poliitika kujundajates ja elluviijates ning kogu ühiskonnas. Seminar kannab teiste seas eesmärki teadvustada lähiaja toimuvaid muutusi lapsendamise korralduslikus pooles nagu lapsendamise üleviimine maavalitsuste juurest sotsiaalkindlustusameti juurde, lapsendamise registri loomine ning lapsendamiseelsete ja – järgsete teenuste pakkumine peredele.

Täpsem ajakava siin

Tagasiside