Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Mudel-Euroopa Parlamendis (MEP) arutatakse euroliidu suhtes tõrksate liikmesriikide küsimust

Esmaspäeval, 28. märtsil toimub Riigikogu istungite saalis 11. Mudel-Euroopa Parlamendi täiskogu, küs sadakond noort hääletab resolutsioonide üle, mis valmivad eelneval nädalavahetusel Tallinna Inglise Kolledžis komisjonide töö käigus.

Üks põletavamatest teemadest puudutab olukorda, kus mitmetes Euroopa Liidu liikmesriikides on võimule tulnud valitsused, kes suuremal või vähemal määral seisavad liikmesriikide enamuse mitmetele seisukohtadele tugevalt vastu.

“Noortel on konsensusele jõudmine palju lihtsam, kui päris Euroopa Parlamendis,” ütles MEPi president Markus Kuslap. “Siiski eelneb ka nende kokkulepeteni jõudmisel tuline arutelu,”, lisas ta.

Lisaks arutatakse muid küsimusi, näiteks Euroopa Liidu roll Süüria konfliktis või korruptsioon rahvusvahelistes spordiorganisatsioonides. Noori külastavad ja nõustavad nii Riigikogu kui ka Euroopa Parlamendi liikmed, aga ka teised asjatundjad. Külaliste seas on Marianne Mikko, Urmas Paet, Aivar Pohlak, Ivari Padar. Tervitussõnadega esineb Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Tagasiside