Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu saalis toimub neli tundi kestev arutelupäev “Riik kui kunstiteos”, millega tähistatakse ajaloolise aprillipleenumi 30. aastapäeva. Arutelupäeva avab Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Nestori sõnul oli loomeliitude pleenum 30 aastat tagasi kui suur „JAH“ inimeste ootustele ja lootustele. „See oli ilus ja suur hetk meie ajaloos,“ ütles Nestor.

Eesti Kultuuri Koja korraldataval arutelupäeval mõtisklevad Eesti tuleviku üle nii 30 aasta eest loomeliitude pleenumil osalenud kui ka need, kes 1988. aastal veel sündinud polnud.

Riigi väljavaatest saada kunstiteoseks kõnelevad Enn Põldroos, Heinz Valk, Ignar Fjuk, Ike Volkov, Marju Lauristin, Mark Soosaar ja Rein Veidemann.

Oma loomingu pinnalt vaatlevad riigiehitust Ene Ergma, Helle Tiikmaa, Ilmar Raag, Jaan Elken, Maarja Kruusmaa, Mati Hint, Pille Lill, Rasmus Puur, Rein Einasto, Siiri Sisask, Seppo Zetterberg, Toomas Kiho jt.

Seadusloomet kui kultuuripõllu kündmist kirjeldavad Riigikogu liikmed Toomas Jürgenstein ja Peeter Ernitsning Veiko Spolitis Läti parlamendist.

Riigikogu saalis kell 12 algavat arutelu on võimalik jälgida veebiülekandes.

Tagasiside