Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Henn Põlluaas avab Mall Nukke näituse „KolmeVärviMängud“

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab näituse “Vaimulikud Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures“

Riigikogu hoone vestibüülis avatakse näitus “Vaimulikud Eesti Vabariigi sünni ja taassünni juures“ avamisele. Näituse avab Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Rohke pildimaterjali ja haaravate tekstidega tutvustatakse vaimulike osalemist Eesti poliitilise elu kahel sõlmperioodil: vabariigi sünni ja riikluse rajamise aastatel ning Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise perioodil.

Näitusega pööratakse tähelepanu nende vaimulike elukäigule ja tegemistele, kes Eesti riigi sünni ja taassünni ajal poliitilises elus osalesid ning sellele, milline on nende jälg ja panus meie riikluse ajaloos.

Näitus jääb Riigikogu hoone vestibüülis avatuks kuni 2. novembrini. Seda saab vaadata tööpäevadel kella 10–16. Toompea lossi sisenemisel on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab kunstnik Maria Sidljarevitši maalinäituse “See on meie mets, meil on siia asja”

Toompea lossi kunstisaalis avatakse kunstnik Maria Sidljarevitši maalinäitus “See on meie mets, meil on siia asja”. Näituse avab Riigikogu esimees Eiki Nestor.

Näitusel käsitleb kunstnik inimese, looma ja looduse suhteid, mis toovad esile nii erinevaid prototüüpe kui ka ühendavad kogu elava ja hingava maailma. Piir looma ja inimese, andja ja võtja vahel hägustub halliks alaks, kus metsal on metafoorne, mitte otsene ega ka poliitiline tähendus.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit koostöös Riigikogu Kantseleiga. Näitus jääb avatuks 2. novembrini. Toompea lossi sissepääsuks tööpäevadel kella 10-16ni on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Kohtumiseni näitusel!

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub külalistega Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžist ja Tjumeni Riiklikust Ülikoolist

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab Maria-Kristiina Ulase isikunäituse “Inimvigurid” (Toompea lossi kunstisaal)

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab kell 12.30 Toompea lossi kunstisaalis Maria-Kristiina Ulase isikunäituse „Inimvigurid“.

Maria-Kristiina Ulase kunstnikukäekiri on oma isikupäras kaugelt tuntav – kolossaalsed inimpead ja väänduvates asendites värvikirevad figuurid. Kunstnik ise on oma vineerlõikeid nimetanud inimviguriteks ja autoripoolne kelmikas noot loob soodsa pinna nende vastuvõtuks.

Teosed väljendavad inimlooma sisemisi ja väliseid muutumisi, märkamisi ning pöördelisi aegu. Ulase teosed on interaktiivsed objektid-olendid ja samas ka liikumatud pildid, mis sündinud joonistamise kogemusest ja elu üle mõtisklemisest.

Näituseid Toompea lossi kunstisaalis vahendab Eesti Kunstnike Liit.

Toompea lossi sissepääsuks tööpäevadel kella 10-16-ni on vaja esitada isikut tõendav dokument.

Näitus jääb avatuks 29. juunini.

Kohtumiseni näitusel!

Riigikogu esimees Eiki Nestor peab tervituskõne foorumil „Riik ja omavalitsus täna ning vaade tulevikku 10 teesi – mis edasi?“ (Tallinna Ülikool)

Riigikogu esimees Eiki Nestor peab Eesti Vabariik 100 programmi raames tervituskõne Arvo Pärdi autorikontserdil Santa Sabina kirikus ja kohtub Itaalia senati spiikri Maria Elisabetta Alberti Casellatiga Roomas Itaalias

Riigikogu esimees Eiki Nestor tervitab Euroopa Liidu parlamentide esimeeste konverentsi sideisikuid (Riigikogu istungisaal)

Riigikogu esimees Eiki Nestor avab arutelu „Eesti metsade rõõmud ja mured“ (Riigikogu konverentsisaal)

Riigikogu esimees Eiki Nestor kohtub Võru Gümnaasiumi õpilastega