Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

5.aasta alguses alustas MTÜ Mondo rahvusvahelise projekti „Media4Development“ eestvedamist. Projekti raames toimus üle-euroopaline foto- ja artiklikonkurss „Väärikas elu kõigile“. Žürii valis välja kümme parimat fotot Eestist ning parima artikli. Lisaks on näitusel partnerriikide parimad fotod.

Foto- ja artiklikonkurss „Väärikas elu kõigile“ andis võistlejatele võimaluse avardada inimeste maailmapilti, rääkida arengukoostöö teemadest ning näidata edusamme, mida maailm on viimaste aastakümnete jooksul teinud – vaesust on vähendatud poole võrra, 90%-l vaesemate riikide lastel on ligipääs algharidusele.

Suuri edasiminekuid on toimunud malaaria- ja tuberkuloosivastases võitluses ning kahekümne aasta jooksul on peaaegu poole võrra suudetud vähendada väikelaste suremust. Suurenenud on ligipääs heale joogiveele. Aga et kõik inimesed saaksid elada oma elu väärikalt, on veel palju teha.

Eestist võitis fotokonkursi Laura Toomlaid pildiga „Iga tüdruk väärib ühte nukku endale!“. Artiklikonkursi võitis Karolin Kruuse esseega „Liimilapsed“.

Projekti „Media4Development“ rahastab Euroopa Komisjon ning selle eesmärk on meedia abil suurendada ühiskonna teadlikkust globaalsetest teemadest ja probleemidest.

Tagasiside