Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Jaapani parlamendirühma esimees Imre Sooäär kohtus esmaspäeval Riigikogus Jaapani välisministeeriumi Lääne-Euroopa osakonna direktori Toshihiro Kitamuraga, et arendada riikidevahelisi kahepoolseid suhteid.

„Eestil ja Jaapanil on üks ühine naaber. Jaapan mõistab, et Ukraina-Venemaa kriis ei ole miski, mis kaob ise ära, kui see tähelepanuta jätta. See küsimus mõjutab suuresti ka Aasiat, mida Jaapan selgelt tunnetab,“ ütles Sooäär pärast kohtumist. Ta avaldas heameelt, et Jaapan on Venemaa käitumise Ukrainas üheselt hukka mõistnud. Jaapan on koos teiste riikidega nõudnud ka Eston Kohveri Eestile välja andmist.

„Me ei saa rääkida tänapäeval enam konventsionaalsest sõjast, me peame otsima uusi termineid, et aru saada, mis on mis, kuidas erinevaid piirialadel aset leidvaid konflikte defineerida ja neile reageerida,“ rääkis Sooäär. „Ka Jaapani piiriküsimus Venemaaga on jätkuvalt probleemne ja seal jälgitakse tähelepanelikult kõiki arenguid meil.“

Kohtumisel käsitleti veel küberjulgeoleku ja Eesti infotehnoloogiliste lahenduste kogemusi, arktika ja kosmoseinnovaatika küsimusi, parlamentide vahelist koostööd ja naiste suuremat kaasamist esindusorganitesse.

Vaata fotosid siit

 

Обратная связь