Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu Toetusrühma inimõiguste ja poliitiliste vabaduste eest Iraanis esimees, Riigikogu Inimõiguste rühma ja Eesti Inimõiguste Instituudi liige Juku-Kalle Raid on Pariisis, et anda täna toimuval Iraani opositsiooni aastakogunemisel Iraani opositsiooni liidrile Maryam Rajavi’le üle Eesti parlamendiliikmete poolt koostatud avaldus. Raidi sõnul on kahel eelneval aastal Pariisi messikeskuses toimunud kogunemisest võtnud osa 90 tuhat  inimest, ning kogunemisel osalevad kümned lääne poliitikud.

„Meie, sellele dokumendile alla kirjutanud Eesti Vabariigi Riigikogu liikmed, väljendame sügavat muret ja vastumeelsust, mida tekitab meis süstemaatiline inimõiguste rikkumine Iraanis.

Inimõiguste drastiliselt väljakannatamatu seis on aasta-aastalt järjest enam kõneks kõigis demokraatlikes riikides, ent see jätkub rahvusvahelisele hukkamõistule vaatamata.

Meid teeb murelikuks ka Iraani režiimi salajane tuumaprogramm ning osalus nii oma piirkonnas kui ka terves maailmas asetleidvas terrorismis.

Samuti usume, et ÜRO peasekretär peaks edastama Iraani inimõiguste toimiku ÜRO Julgeolekunõukogule, et Iraanis kuritegusid sooritanud isikud vastutusele võetaks,“ seisab avalduses.

Avalduse on alla kirjutanud 29 Riigikogu liiget:

Juku-Kalle Raid, Margus Hanson, Väino Linde, Mart Nutt, Denis Borodits, Liisa-Ly Pakosta, Ülo Tulik, Mihhail Stalnuhhin, Tiina Lokk-Tramberg, Aivar Sõerd, Aare Heinvee, Kalle Jents, Peep Aru, Kaia Iva, Margus Tsahkna, Erki Nool, Olga Sõtnik, Kaja Kreisman, Reet Roos, Annely Akkermann, Andres Anvelt, Mart Meri, Kaja Kallas, Kalle Laanet, Ester Tuiksoo, Heljo Pikhof, Aivar Riisalu, Priit Sibul ja Andres Herkel.

Riigikogu pressitalitus
 

Обратная связь