Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu mäetööstusettevõtete toetusrühm käsitles esmaspäeval toimunud koosolekul maavarade olukorda ja kaevandamisega seotud seadusandlust.

Toetusrühma esimees Lembit Kaljuvee sõnul sai toetusrühm keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse nõunikult Rein Raudsepalt ülevaate maavarade tänasest seisust Eestis, nende kasutusest ning põlevkivi, paekivi ja fosforiidi varudest.

„Pikemalt käsitlesime seda, millised on Euroopa Liidus seadused maavarade kasutamisega seoses, kuidas käib lubade hankimine, kas maavara omanikuks on riik või eraomanik. Toimus diskussioon, millised muudatused oleksid seadustes vajalikud seoses kaevandamisega. Maapõueseaduses on vaja muudatusi teha,“ ütles Kaljuvee.

Toetusrühm käsitles veel omavalitsuste rolli maavarade ja kaevandamisega seoses. Samuti maavarade uurimist. „Riik omab täna ülevaadet maavaradest, aga ise praktiliselt ei uuri maavarasid,“ lisas Kaljuvee.

Järgmine toetusrühma koosolek on planeeritud märtsi ning siis kohtub toetusrühm Eesti ehitusmaterjalide tootjate liidu esindajatega.

Riigikogu mäetööstusettevõtete toetusrühma eesmärgiks on toetada mäetööstusettevõtteid. Praegu on loomisel põlevkivi arengukava 2030. aastani, samuti on arutelu all ressursimaksud.

Обратная связь