Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu mäetööstusettevõtete toetusrühm kohtus esmaspäeval Eesti ehitusmaterjalide tootjate liidu ja Eesti mäetööstuse ettevõtete liidu juhtidega, kohtumisel arutati peamiselt ressursi- ja keskkonnamaksude üle.

„Tööstused on meie majanduse üks põhilisi sambaid. Majad mida me enda ümber näeme, on maapõuest pärit, ehitusmaterjal ja kogu energia samuti. See on väga oluline, kuidas seda ressurssi maksustatakse,“ rääkis toetusrühma esimees Lembit Kaljuvee pärast kohtumist.

Kaljuvee sõnul on Eestis täna ligi 100000 tootvat töökohta ja pool nende inimeste nii-öelda tootmismahust ehk pool tööstusettevõtete käibest jõuab tema sõnul riigieelarvesse tagasi. Kaljuvee lisas, et ainuüksi keskkonnamakse laekub riigile umbes 0,5 miljardit eurot, mis on väga suur summa.

Kaljuvee märkis, et kohtumisel AS-i Kunda Nordic Tsement tegevdirektori Meelis Einsteini, Eesti Energia Kaevandused AS-i juhatuse esimehe Veljo Aleksandrovi ja teistega arutati ka ettevõtete arenguvõimalusi ja muudatusi seadustes.

„Lähema aasta jooksul tuleb keskkonnaministeeriumis arutlusele uus maapõueseadus, mis peaks ära määratlema, kuidas maavarade uurimisega edasi minna. Riik ise maavarasid ei uuri, inimesed on aga ära hirmutatud, ettevõtjad uurida ei saa. Üks lahendus on, et riik loob ise maavarade uurimiseks ettevõtte,“ rääkis Kaljuvee.

Meelis Einstein on Eesti ehitusmaterjalide tootjate liidu juhatuse esimees ja Veljo Aleksandrov Eesti mäetööstuse ettevõtete liidu volikogu esimees.

Обратная связь