Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Riigikogu inimõiguste ühenduse esimees Andres Herkel kohtus neljapäeval Riigikogus Tšetšeenia rahumarsil oleva Tšetseenia valitsuse eksiilis asepeaminister, rahu ja inimõiguste aktivisti Said Emin Ibragimoviga.

„Kuigi rahvusvahelised organisatsioonid pole Ibragimovi hoiatusi piisavalt tõsiselt võtnud, tõestab Venemaa praegune areng, et tal on olnud õigus. Venemaa agressioon tulnuks otsustavalt peatada juba Tšetšeenias, nüüd on seda Ukrainas palju raskem teha,“ ütles Herkel.

Tšetšeenia rahumarss seaduste ja õiguse kaitseks alustas Varssavis ning jõudis täna Tallinna. Rahumarsi eesmärgiks on teadvustada rahvusvahelistele organisatsioonidele ja avalikkusele, et Tšetšeenias toimunud sõjakuritegusid ja inimsusevastaseid kuritegusid tuleb uurida ja toimunust järeldused teha. Rahumarsil kogutakse allkirju pöördumisele ÜRO, Euroopa Liidu ja Euroopa Nõukogu poole, et loodaks Tšetšeenia sõjakuritegusid uuriv rahvusvaheline rühm.

„Ibragimov on väsimatu võitleja ja legendaarne näljastreikija, kelle väljaastumiste fookus on suunatud sellele, et Lääs Venemaa kuritegude ees silmi ei sulgeks. Ta on esitanud president Putini vastu kaebuse ka Haagi kohtule,“ lisas Herkel.

Kohtumisel osalesid veel Magomed Murtuzalijev, Ruslan Tašajev, Adam Borowski, Maiu Plado ja Juku-Kalle Raid.

Обратная связь