Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Vabariigi President
Инициирован: 17.11.2021
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Тоомас Кивимяги
Ответственный служащий: Karin Tuulik

Eelnõu algteksti tutvustus

Riigikogu nimetas Ülle Madise õiguskantsleriks 20. jaanuaril 2015 ja ta astus ametisse vande andmisega Riigikogu ees 31. märtsil 2015. Seega lõpevad tema volitused 30. märtsil 2022. Vabariigi President teeb ettepaneku nimetada õiguskantsleriks Ülle Madise uueks ametiajaks. Kaaskirjas märgib president, et viimased seitse aastat õiguskantsleri ametit väärikalt kandnud Ülle Madise on tugeva akadeemilise tausta ja pikaaegse riigihalduse kogemusega jurist. Varasem töökogemus on tal õigusloome alal Justiitsministeeriumis ja Riigikogu põhiseaduskomisjonis, samuti on ta töötanud Riigikontrolli peakontrolörina ning Vabariigi Presidendi õigusnõunikuna. Ta on tegelenud põhiseaduslikkuse järelevalve ja põhiõiguste kaitse probleemidega ning on järjekindlalt juhtinud tähelepanu vajadusele hinnata õiguste piiramise proportsionaalsust. Ta on seisnud selle eest, et riigivõimu tarvitamine oleks ka kriisi ajal kooskõlas põhiseadusega. Ülle Madise on näidanud end Eesti avaliku õiguse mõtestaja ja reformijana. Ta on osalenud kõikide Eesti Vabariigi põhiseaduse kommenteeritud väljaannete koostamisel, viimaste väljaannete puhul peatoimetajana. Madise on olnud Rahvusvahelise Ombudsmani Instituudi (IOI) Euroopa regiooni juhatuse liige, olles praegu IOI maailma tasandi juhatuse liige.

Tексты

488 OE Ход производства по проекту

Вступление в силу
17.12.2021 Опубликован в Riigi Teataja
16.12.2021 SAADETUD RT
Первое чтение
15.12.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 15.12.2021 14:00
Постановление: Vastuvõetud
07.12.2021 Komisjoni istung teisipäev, 7.12.2021 kell 14.00
Постановление: Внести предложение включить законопроект в повестку дня пленарного заседания и провести окончательное голосование 14.12.2021 10:00
Постановление: Назначить представителем ведущей комиссии põhiseaduskomisjoni esimees Toomas Kivimägi
Постановление: Teha ettepanek võimaldada vastavalt Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse § 117 lõikele 3 Ülle Madisel esineda täiskogu ees kuni viieminutilise ettekandega

Protokoll.asice

Protokoll

Инициирование
18.11.2021 Принят в производство
17.11.2021 Инициирован
Обратная связь
 

Распечатать

Карин Туулик

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 2000)
  • Учебное заведение
    Õigusinstituut