Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Раймонд Кальюлайд
Инициирован: 08.02.2021
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Пауль Пуустусмаа
Ответственный служащий: Karin Tuulik

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu näeb ette tühistada ühele osale alaealisena Eesti kodakondsust taotlevatele isikutele kehtestatud põhjendamatud bürokraatlikud takistused, mis muudavad kodakondsuse saamise kuni 18 aasta pikkuse ooteajaga protsessiks. Eelnõu kohaselt hakatakse kodakondsusseaduse § 13 lõikes 41 nimetatud alaealisi kohtlema Eesti kodakondsuse omandamisel sarnaselt teiste alaealisena Eesti kodakondsuse omandanud isikutega ning neile võimaldatakse mitme kodakondsuse omamine täisealiseks saamiseni. Kodakondsuse seaduse § 3 lg 1 sätestab, et kui isik saab alaealisena nii Eesti kui ka mõne muu riigi kodakondsuse, peab ta 18-aastaseks saamisest kolme aasta jooksul loobuma kas Eesti või mõne muu riigi kodakondsusest

Tексты

329 SE Ход производства по проекту

Первое чтение
02.06.2021 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 2.06.2021 14:00
Постановление: Отклонен
18.05.2021 Komisjoni istung teisipäev, 18.05.2021 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 02.06.2021 14:00
Постановление: Внести предложение об отклонении
Постановление: Назначить докладчиком põhiseaduskomisjoni liige Paul Puustusmaa

Protokoll

Volikiri

Protokoll asice

Инициирование
17.05.2021 Komisjoni istung esmaspäev, 17.05.2021 kell 11.15
Постановление: Продолжить обсуждение в комиссии

Protokoll.asice

Protokoll

Volikiri.asice

Volikiri

09.02.2021 Принят в производство
08.02.2021 Инициирован

Мнения

Обратная связь
 

Распечатать

Карин Туулик

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 2000)
  • Учебное заведение
    Õigusinstituut