Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Vabariigi Valitsus
Инициирован: 07.03.2016
Ведущая комиссия: Sotsiaalkomisjon
Представитель ведущей комиссии: Вилья Тоомаст
Ответственный служащий: Helgi Kundla

Eelnõu algteksti tutvustus

Sunniviisilise töö konventsioon, mis võeti vastu 28.06.1930. aastal Genfis eesmärgiga keelustada sunniviisiline või kohustuslik töö kõigis selle vormides, on Eesti Vabariigi suhtes jõustunud 7.02.1997. Eelnõu kohaselt ratifitseeritakse 11.06.2014. aastal ILO peakonverentsil vastu võetud sunniviisilise töö konventsiooni 2014. aasta protokoll. Protokolli eesmärk on tõhusamalt ennetada inimkaubandust ja sunnitööd, paremini tagada ohvrite kaitse ning kohaldada sunniviisilise või kohustusliku töö kasutajate suhtes sanktsioone kõigis 185-s Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) liikmesriigis. ILO viimaste andmete kohaselt on 20,9 miljonit inimest maailmas jätkuvalt sunnitöö ohvrid. Sunniviisiliseks tööks on ILO määratluse kohaselt igasugune töö, mida nõutakse isikult karistusega ähvardades ja milleks see isik ei ole ennast vabatahtilkult pakkunud. Muutunud on sunniviisilise või kohustusliku töö kontekst ja vormid, mistõttu on vajalik võtta tarvitusele meetmed selle ärahoidmiseks.

Tексты

190 SE Ход производства по проекту

Вступление в силу
03.06.2016 Опубликован в Riigi Teataja
01.06.2016 Провозглашен
19.05.2016 Направлен президенту республики
Второе чтение
18.05.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 18.05.2016 14:00
Постановление: Vastuvõetud
09.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 9.05.2016 kell 11.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 18.05.2016 14:00
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
Постановление: Внести предложение провести окончательное голосование по законопроекту

Протокол

Протокол

Первое чтение
20.04.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 20.04.2016 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
04.04.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 4.04.2016 kell 11.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 20.04.2016 14:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 10 tööpäeva 04.05.2016 17:15
Постановление: Назначить докладчиком komisjoni liige Vilja Toomast

Протокол

Протокол

Инициирование
08.03.2016 Принят в производство
07.03.2016 Инициирован
Обратная связь
 

Распечатать

Хельги Кундла

Образование

  • Образование
    Высшее образование (магистр)
  • Специальность
    Inimõigused ( - 1998)
  • Учебное заведение
    Università degli Studi di Padova

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 1991)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool