Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Eesti Keskerakonna fraktsioon, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, Eesti Vabaerakonna fraktsioon, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioon, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon, Eesti Reformierakonna fraktsioon
Инициирован: 20.02.2018
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Marko Pomerants
Ответственный служащий: Kristo Varend

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga täiendatakse seadust punktiga, mis sätestab riikliku tähtpäevana 1. oktoobri omavalitsuspäevana. Seaduse eesmärk on luua õiguslik alus omavalitsuse kui põhiseadusliku institutsiooni väärikaks märkimiseks Eesti riigi loomisel ning taastamisel ja arendamisel. Teisalt oleks see võimaluseks omavalitsuse olemust, probleeme ja tegevust paremini tutvustada, et efektiivsemalt kaasata kogu ühiskonda nii praeguste kui tulevaste väljakutsete lahendamisse.

Tексты

591 SE Ход производства по проекту

Вступление в силу
12.06.2018 Опубликован в Riigi Teataja
07.06.2018 Провозглашен
29.05.2018 Направлен президенту республики
Третье чтение
29.05.2018 Täiskogu korraline istung teisipäev, 29.05.2018 10:00
Постановление: Vastuvõetud
Второе чтение
16.05.2018 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 16.05.2018 14:00
Постановление: Направлено на третье чтение
08.05.2018 Komisjoni istung teisipäev, 8.05.2018 14:00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 16.05.2018 14:00
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
29.05.2018 10:00
Постановление: Внести предложение провести окончательное голосование по законопроекту

Протокол

Протокол

Первое чтение
10.04.2018 Täiskogu korraline istung teisipäev, 10.04.2018 10:00
Постановление: Первое чтение закончено
02.04.2018 Komisjoni istung esmaspäev, 2.04.2018 11:15
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 10.04.2018 10:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 24.04.2018 17:15
Постановление: Назначить докладчиком põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants

Протокол

Протокол

Инициирование
20.02.2018 Принят в производство
20.02.2018 Инициирован

Предложения о поправках

  • Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni muudatusettepanek pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõule (591 SE) Muudatusettepanek Muudatusettepanek

  • Riigikogu liikmete A. Herkeli, I. Gräzini, E.-N.Krossi ja K. Kübarsepa muudatusettepanek pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõule (591 SE) Muudatusettepanek

Мнения

  • 03.05.2018

    Eesti Linnade ja Valdade Liidu arvamus pühade ja tähtpäevade seaduse eelnõu (591 SE) kohta

  • 25.04.2018

    MTÜ Lastekaitse Liidu arvamus pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu (591 SE) kohta

  • 25.04.2018

    Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Heliloojate Liidu, Eesti Esitajate Liidu ja Eesti Muusikanõukogu ühised seisukohad ja ettepanek pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise seaduse eelnõu (591 SE) kohta

  • Все мнения
Обратная связь
 

Распечатать

Кристо Варенд

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 2004)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool