Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Vabariigi Valitsus
Инициирован: 14.03.2016
Ведущая комиссия: Sotsiaalkomisjon
Представитель ведущей комиссии: Monika Haukanõmm
Ответственный служащий: Heidi Barot

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga muudetakse riikliku pensionikindlustuse seadust ja pensione reguleerivaid eriseadusi eesmärgiga laiendada riiklike pensionide teatud piirangutega maksmist kõikidesse välisriikidesse. Kehtiva riigisisese õiguse kohaselt peab inimene riikliku pensioni saamiseks elama Eestis. Riiklikke pensione makstakse väljapoole Eestit praegu vaid Euroopa Liidu ja Euroopa Vabakaubanduse Assotsiatsiooni liikmesriikidesse Euroopa Liidu määruste alusel ning riikidesse, millega Eestil on kahepoolne sotsiaalkindlustusleping. Eelnõuga kaotatakse selline elukohapiirang ning laiendatakse seeläbi isikute õigusi. Eelnõu peamine eesmärk on vanadusriski või toitjakaotusriski realiseerumisel tagada pensioniõigused teatud piirangutega ka neile inimestele, kes on liikunud väljapoole Eestit.

Tексты

199 SE Ход производства по проекту

Вступление в силу
22.06.2016 Опубликован в Riigi Teataja
13.06.2016 Провозглашен
03.06.2016 Направлен президенту республики
Третье чтение
01.06.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 1.06.2016 14:00
Постановление: Vastuvõetud
30.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 30.05.2016 kell 11.10
Постановление: Kiita heaks eelnõu kolmanda lugemise tekst

Протокол

Протокол

Второе чтение
18.05.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 18.05.2016 14:00
Постановление: Направлено на третье чтение
16.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 16.05.2016 kell 11.10
Постановление: Kiita heaks eelnõu teise lugemise menetlusdokumendid
Постановление: Направить на третье чтение, если второе завершено 01.06.2016 14:00
Постановление: Внести предложение провести окончательное голосование по законопроекту

Протокол

Протокол

09.05.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 9.05.2016 kell 11.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 18.05.2016 14:00
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение

Протокол

Протокол

Первое чтение
03.05.2016 Komisjoni istung teisipäev, 3.05.2016 kell 14.00

Протокол

Протокол

13.04.2016 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 13.04.2016 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
04.04.2016 Komisjoni istung esmaspäev, 4.04.2016 kell 11.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 13.04.2016 14:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 10 tööpäeva 27.04.2016 17:15
Постановление: Назначить докладчиком komisjoni liige Monika Haukanõmm

Протокол

Протокол

Инициирование
15.03.2016 Принят в производство
14.03.2016 Инициирован
Обратная связь
 

Распечатать

Хейди Барот

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 1997)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool