Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Põhiseaduskomisjon
Инициирован: 25.05.2015
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Andre Sepp
Ответственный служащий: Erle Enneveer

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõuga langetatakse hääletamisõiguslikkuse iga kohaliku omavalitsuse volikogu valimise seaduses 18. eluaastalt 16. eluaastale vastavalt Eesti Vabariigi põhiseaduse § 156 lõike 2 muudatusele, mis jõustub 13. augustil 2015. Eelnõu viib sisse muudatuse, mille kohaselt on kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel seaduses ettenähtud tingimustel hääleõiguslikud selle omavalitsuse maa-alal püsivalt elavad isikud, kes on vähemalt kuusteist aastat vanad.

Tексты

42 SE Ход производства по проекту

Третье чтение
10.11.2015 Täiskogu korraline istung teisipäev, 10.11.2015 10:00
Постановление: Отклонен
Второе чтение
29.10.2015 Täiskogu korraline istung neljapäev, 29.10.2015 10:00
Постановление: Направлено на третье чтение
19.10.2015 Komisjoni istung esmaspäev, 19.10.2015 11:15
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 29.10.2015 10:00
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
Постановление: Направить на третье чтение, если второе завершено 10.11.2015 10:00
Постановление: Внести предложение провести окончательное голосование по законопроекту

Протокол

Протокол

Первое чтение
29.09.2015 Täiskogu korraline istung teisipäev, 29.09.2015 10:00
Постановление: Первое чтение закончено
21.09.2015 Komisjoni istung esmaspäev, 21.09.2015 11:15
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 29.09.2015 10:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 10 tööpäeva 13.10.2015 17:15

Протокол

Протокол

Инициирование
15.09.2015 Komisjoni istung teisipäev, 15.09.2015, algus 15 minutit peale täiskogu istungi lõppu
Постановление: Назначить докладчиком põhiseaduskomisjoni liige Andre Sepp
Постановление: Продолжить обсуждение в комиссии

Протокол

Протокол

26.05.2015 Принят в производство
25.05.2015 Инициирован

Предложения о поправках

Мнения

Обратная связь
 

Распечатать

Эрле Энневеэр

  • Должность
    Советник-руководитель секретариата
  • Телефон
    6316440
  • E-post
  • Должностная инструкция

Образование

  • Образование
    Высшее образование (магистр)
  • Специальность
    Rahvusvaheline ja keskkonnaõigus ( - 2005)
  • Учебное заведение
    Islandi Ülikool

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 1996)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool