Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Vabariigi Valitsus
Инициирован: 13.05.2024
Ведущая комиссия: Rahanduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Юрген Лиги
Ответственный служащий: Kristo Varend

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu muudatused suurendavad kohalike omavalitsuste (KOV) otsustusvõimalusi maamaksu määramisel. Praegu on KOVide maksuautonoomia ebapiisav, mistõttu on Eesti KOVid suures sõltuvuses keskvalitsuse rahastamise otsustest. See sunnib KOVe ära ootama riigipoolsed rahastamise otsused eelarvete tegemisel ning pärsib pikemaajalist planeerimist kohaliku elu korraldamisel. KOVi tasandi maksuautonoomia võimaldab kogukonnal leida tasakaalu teenuste taseme ja maksudega panustamise vahel. See tähendab, et kogukonnas saab kokku leppida, mida ollakse nõus maksma mingi teenuse kättesaadavuse või kvaliteedi tõstmise eest.

Tексты

437 SE Ход производства по проекту

13.05.2024
Инициирован
13.05.2024
Принят в производство
14.05.2024
16.05.2024
Komisjoni erakorraline istung neljapäev, 16.05.2024 kell 09.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 28.05.2024 10:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Назначить представителем ведущей комиссии komisjoni liige Jürgen Ligi
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 05.06.2024 17:15
29.05.2024
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 29.05.2024 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
Lisad
Stenogramm
06.06.2024
Komisjoni istung neljapäev, 6.06.2024 kell 14.00
04.06.2024
Komisjoni istung teisipäev, 4.06.2024 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 12.06.2024 14:00
10.06.2024
Komisjoni istung esmaspäev, 10.06.2024 kell 11.15
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
12.06.2024
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 12.06.2024 14:00
Постановление: Второе чтение завершено
Lisad
Stenogramm
13.06.2024
Направлено на третье чтение
19.06.2024
Täiskogu täiendav istung kolmapäev, 19.06.2024 10:00
13.05.2024
Инициирован
13.05.2024
Принят в производство
14.05.2024
16.05.2024
Komisjoni erakorraline istung neljapäev, 16.05.2024 kell 09.10
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 28.05.2024 10:00
Постановление: Внести предложение завершить первое чтение
Постановление: Назначить представителем ведущей комиссии komisjoni liige Jürgen Ligi
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 05.06.2024 17:15
29.05.2024
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 29.05.2024 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
Lisad
Stenogramm
06.06.2024
Komisjoni istung neljapäev, 6.06.2024 kell 14.00
04.06.2024
Komisjoni istung teisipäev, 4.06.2024 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 12.06.2024 14:00
10.06.2024
Komisjoni istung esmaspäev, 10.06.2024 kell 11.15
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
12.06.2024
Täiskogu korraline istung kolmapäev, 12.06.2024 14:00
Постановление: Второе чтение завершено
Lisad
Stenogramm
13.06.2024
Направлено на третье чтение
19.06.2024
Täiskogu täiendav istung kolmapäev, 19.06.2024 10:00

Предложения о поправках

Мнения

Обратная связь
 

Распечатать

Кристо Варенд

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 2004)
  • Учебное заведение
    Tartu Ülikool