Riigikogu
Riigikogu
Пропустить навигацию

Riigikogu

Данные о проекте

Инициатор: Vabariigi Valitsus
Инициирован: 14.09.2020
Ведущая комиссия: Põhiseaduskomisjon
Представитель ведущей комиссии: Тынис Мёлдер
Ответственный служащий: Karin Tuulik

Eelnõu algteksti tutvustus

Eelnõu on välja töötatud, et tagada nende välismaalaste Eestis viibimine ja Eestisse õppima ning elama asumine, kes panustavad Eesti arengusse ja kelle siinviibimine on kooskõlas avalike huvidega ning Eesti tööjõuturu vajadustega, samuti et tõhustada võimalusi kontrollida välismaalaste töötamise tingimuste täitmist. Eelnõu eesmärk on korrastada välismaalaste Eestis töötamise regulatsiooni ja välismaalaste Eestis viibimise, õppimise ja elama asumise tingimusi, arvestades pidevas muutumises olevat keskkonda ja sellest tulenevalt uusi vajadusi ning pidades silmas ka erinevates riiklikes arengukavades toodud eesmärke. Seletuskirjas märgitakse, et Eesti sisserändepoliitika eesmärk on ühelt poolt soodustada nende välismaalaste Eestisse elama asumist, kes annavad kogu ühiskonnale suuremat lisandväärtust, ja teiselt poolt hoida ära elamislubade ja viisade väärkasutust ning ebaseaduslikku sisserännet, et tagada turvalisus, avalik kord ja riigi julgeolek.

Tексты

241 UA Ход производства по проекту

Вступление в силу
14.05.2022 Опубликован в Riigi Teataja
11.05.2022 Провозглашен
10.05.2022 Направлен президенту республики
Повторное обсуждение
09.05.2022 Täiskogu korraline istung esmaspäev, 9.05.2022 15:00
Постановление: Vastuvõetud
03.05.2022 Komisjoni istung teisipäev, 3.05.2022 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 09.05.2022 15:00
Постановление: Поддержать Vabariigi Presidendi poolt Riigikogule tagasi saadetud välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse muutmata kujul uuesti vastuvõtmist
Постановление: Назначить представителем ведущей комиссии põhiseaduskomisjoni liige Tõnis Mölder

Volikiri

Protokoll

Volikiri

Volikiri

Protokoll.asice

Вступление в силу
21.04.2022 Не провозглашен
12.04.2022 Направлен президенту республики
Третье чтение
11.04.2022 Täiskogu korraline istung esmaspäev, 11.04.2022 15:00
Постановление: Vastuvõetud
07.04.2022 Komisjoni istung neljapäev, 7.04.2022 kell 11.38
Постановление: Внести предложение включить законопроект в повестку дня пленарного заседания и провести окончательное голосование 11.04.2022 15:00

Protokoll

Volikiri

Protokoll.asice

Volikiri

Второе чтение
30.03.2022 Komisjoni istung kolmapäev, 30.03.2022 kell 15.00
Постановление: Внести предложение изъять законопроект из повестки дня пленарного заседания

Volikiri

Protokoll

Volikiri

Protokoll.asice

23.03.2022 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 23.03.2022 14:00
Постановление: Направлено на третье чтение
22.03.2022 Täiskogu korraline istung teisipäev, 22.03.2022 10:00
Постановление: Обсуждение не было завершено
15.03.2022 Komisjoni istung teisipäev, 15.03.2022 kell 14.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 22.03.2022 10:00
Постановление: Внести предложение завершить второе чтение
Постановление: Если второе чтение будет завершено, внести предложение включить законопроект в повестку дня пленарного заседания и провести окончательное голосование 06.04.2022 14:00
Постановление: Muuta komisjonipoolset ettekandjat ja määrata ettekandjaks põhiseaduskomisjoni liige Tõnis Mölder

Volikiri

Protokoll

Protokoll.asice

Volikiri

Volikiri

Первое чтение
17.11.2020 Komisjoni istung teisipäev, 17.11.2020 kell 14.00

PÕSK protokoll

PÕSK protokoll

10.11.2020 Komisjoni istung teisipäev, 10.11.2020 kell 14.00

PÕSK_protokoll_10.11.2020.asice

Martin Repinski volikiri

Martin Repinski volikiri

PÕSK protokoll

09.11.2020 Komisjoni istung esmaspäev, 9.11.2020 kell 11.15

PÕSK protokoll

Protokoll asice

21.10.2020 Täiskogu korraline istung kolmapäev, 21.10.2020 14:00
Постановление: Первое чтение закончено
13.10.2020 Komisjoni istung teisipäev, 13.10.2020 kell 15.00
Постановление: Предложение включить в повестку дня пленарного заседания 21.10.2020 14:00
Постановление: Внести предложение о назначении срока представления поправок 20.11.2020 16:00
Постановление: Назначить докладчиком põhiseaduskomisjoni aseesimees Lauri Läänemets

Hanno Pevkuri volikiri

Hanno Pevkuri volikiri

PÕSK protokoll

Protokoll asice

Инициирование
15.09.2020 Принят в производство
14.09.2020 Инициирован

Предложения о поправках

Мнения

  • 03.05.2022

    Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu, Eesti Transpordi-ja Teetöötajate Ametiühingu ja Eesti Raudteelaste Ametiühingu arvamus välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu 241 SE kohta

  • 30.03.2022

    Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu arvamus välismaalaste seaduse ja välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse muutmise seaduse eelnõu 241 SE kohta

  • 17.03.2022

    Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja arvamus välismaalaste seaduse, kõrgharidusseaduse ning õppetoetuste ja õppelaenu seaduse muutmise seaduse eelnõu 241 SE kohta

  • Все мнения
Обратная связь
 

Распечатать

Карин Туулик

Образование

  • Образование
    Высшее образование (квалификация, соответствующая степени магистра)
  • Специальность
    Õigusteadus ( - 2000)
  • Учебное заведение
    Õigusinstituut