Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Üldinfo

Olen üle 25 aasta töötanud koolis, alguses õpetasin loodusaineid, hiljem filosoofiat ja usundeid. Paralleelselt olen tegev olnud ka poliitikas, Tartu Linnavolikogus ja XIII Riigikogus. Tunnetan, et mitmed ühiskonna kihistumisest tulenevad probleemid saavad alguse koolist. Samas on kool ka paik, kus kujunevad arusaamad, kuidas luua hoolivamat ja õnnelikumat ühiskonda. Usun, et paljud õpilased vajavad koolis solidaarsemat, toetavamat ning nende isiksust rohkem väärtustavat lähenemist. Seesama kehtib ka õpetajate kohta. Mõistlikud otsused Riigikogus võivad meie head haridussüsteemi ja sellega koos kogu ühiskonda veel paremaks teha.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon
Eesti keele õppe arengu probleemkomisjon, Keskkonnakomisjon
Valimisringkond: Tartu linn

Elulugu
Toomas Jürgenstein

TOOMAS JÜRGENSTEIN

Tartu linna valimisringkond

23.07.1964 Pärnumaa, Ridalepa küla
Abielus, kaks tütart ja poeg

Haridus: Pärnu Ühisgümnaasium (endine 1. Keskkool) 1982; Tartu Ülikool 1989, bioloogia; 1996, usuteadus (vastavad magistrikraadile).

Töökohad: Krabi Põhikooli bioloogia-keemia-geograafia õpetaja 1989–1992; Hugo Treffneri Gümnaasiumi usundiloo ja filosoofia õpetaja 1996– .

Erakond: Sotsiaaldemokraatlik Erakond alates 2001.

Esinduskogud: XIII Riigikogu 2016–2019; XIV Riigikogu 2022– ; Tartu Linnavolikogu 2005–2016, 2019– .

Autasud: Tartu aasta õpetaja 2006.

Muu tegevus: Eesti Akadeemilise Teoloogia Seltsi, SDE usuühingu Usutiib juhatuse ja EELK Tartu Ülikooli-Jaani koguduse liige.
Pidanud loenguid Tartu Ülikoolis, Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris, EMK Teoloogilises Seminaris, EELK Usuteaduse Instituudis, Tartu Teoloogia Akadeemias ja Euroülikoolis; õpetanud filosoofiat Miina Härma Gümnaasiumis ja Jaan Poska Gümnaasiumis.
Avaldanud religiooniõpetuse õpikuid: „Piibliõpik ja dogmaatika alused” 1997, „Kiriku ajalugu ja tänapäev” 1999 (kaasautor), „Usundimaailma suured küsimused” 2011 (kaasautor), jutukogumiku „Tohuvabohu ja teised” 1998 ning koostanud intervjuude kogumiku „Rääkides religioonist” 2001. Samuti sarja „Avatud usklik“ raamatute autor: „Kes Sa oled taevas“ 2019, „Kus Sa oled taevas“ 2020 ja „Sa oled taevas“ 2021.  Avaldanud artikleid ajakirjanduses, sh kolumne ajalehes Eesti Kirik ning koolielukäsitlusi Õpetajate Lehes.

Huvialad: lugemine, looduses käimine, tervisesport.

21.07.2022

Sõnavõtud

  • Keskkonnaseadustiku üldosa seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (734 SE) kolmas lugemine
  • Kohe nimetati ka, et öösihikuga oleks hea veel kobrast lasta, väikekiskjate arvu piirata, see sobib nuhtlusisendite laskmiseks. Tekib ikkagi väike kahtlus, et öösihiku lubamine on nagu kuradile sõrme andmine. Mingil hetkel tuleb ka käsi anda. Menetlemine on olnud liiga kiire. Seda ütlesid nii Keskko
  • Loe lähemalt

Kõik sõnavõtud

Tagasiside