Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Üldinfo

INDREK SAAR

Lääne-Virumaa valimisringkond

20.02.1973 Kingissepa (Kuressaare)
Abielus, kaks tütart

Haridus: Kuressaare Gümnaasium (endine 2. Keskkool) 1991; Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool 1996, näitleja (vastab magistrikraadile).

Töökohad: Rakvere Teatri direktor 1996–2005; SA Rakvere Teatrimaja juhataja 2005–2006; teatri NO99/Vanalinnastuudio direktori nõunik 2004–2005, tegevjuht 2006–2007; Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär 2011–2015; EV kultuuriminister 2015–2019.

Erakond: Sotsiaaldemokraatlik Erakond alates 1998, esimees.

Esinduskogud: XI–XII Riigikogu (fraktsiooni aseesimees 2007–2015), XIII Riigikogu, XIV Riigikogu (põhiseaduskomisjoni aseesimees 2019, fraktsiooni esimees); Rakvere Linnavolikogu 2002–2007 (aseesimees), valiti ka 2009; valiti Tallinna Linnavolikokku 2013 ja 2017.

Autasud: Hispaania Teeneteordeni komandöririst 2007.
Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 2001 (koos Üllar Saaremäega), Ants Lauteri nim auhind 2005, Rakvere kroonimärk 2008.

Muu tegevus: : Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige; Eesti Etendusasutuste Liidu juhatuse esimees 2006–2009; Eesti Teatriliidu, Eesti Näitlejate Liidu, Eesti Lavavõitluse Liidu ja Klubi Wesenberg liige; Põhjamaade Lavavõitluse Ühingu rahvusvahelise litsentsiga õpetaja.

Huvialad: teater, keeled, korvpall, mesilased.

18.06.2020

Hääletused

Kõik hääletused
Kohaloleku kontrolli info kajastab ainult kohalolekut või puudumist konkreetse kohaloleku kontrolli tegemise hetkel, mitte tervel istungipäeval.
09.01.2012 / 13:10
KohalKohal
Kohaloleku kontroll
09.01.2012 / 13:10
PooltPoolt
Päevakorra kinnitamine
10.01.2012 / 08:03
KohalKohal
Kohaloleku kontroll
11.01.2012 / 11:00
PuudubPuudub
Kohaloleku kontroll
11.01.2012 / 12:04
PuudubPuudub
Kohaloleku kontroll
12.01.2012 / 08:01
PuudubPuudub
Kohaloleku kontroll
12.01.2012 / 08:03
PuudubPuudub
Tööaja pikendamine
Tagasiside