Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti Vabaerakond on uus erakond, kelle eesmärk on muuta Eesti poliitikasüsteem avatumaks ning viia läbi riigi- ja haldusreform.

XIII Riigikogu Eesti Vabaerakonna fraktsioonis on kuus liiget.

Vabaerakonna fraktsioon aprillis 2018

Maailmavaade

Eesti Vabaerakond on uus erakond, kes on tulnud poliitilisele areenile selleks, et teha muudatusi. Erakonna arvates ei saa Eesti poliitika praegust hangumist pidada ei liiga parempoolse ega liiga vasakpoolse poliitika tagajärjeks, sellele on kaasa aidanud kõik vanad erakonnad, sõltumata maailmavaatest. Vabaerakond ise peab end tsentrist pisut paremal asuvaks erakonnaks.

Vabaerakonna fraktsiooni kuulub suure poliitilise kogemusega inimesi: põhiseaduse alusteksti autor Jüri Adams ja varem Eesti poliitilises elus osalenud Andres Herkel. Fraktsiooni noorim liige Külliki Kübarsepp on olnud nii MTÜ Vaba Isamaaline Kodanik kui ka Vabaerakonna algatusrühma käivitaja. Artur Talvik on kodanikuaktivist ja häälemagnet. Endine Eesti Rahva Muuseumi direktor Krista Aru on ekspert kultuuri ja teaduse küsimustes. Ain Lutsepp on Eesti säravamaid näitlejaid, kes on nüüd võtnud poliitikurolli. Monika Haukanõmm on sotsiaalvaldkonna ekspert, kes on juhtinud Eesti Puuetega Inimeste Koda. Enn Meri toob pikaaegse eraettevõtjana fraktsiooni täiesti uusi tuuli ja ettevõtja maailmavaadet.

Lähiaja poliitilised prioriteedid

Eesti peab olema riik, kus kõigil inimestel on hea elada, sest inimene on meie suurim väärtus.

Vabaerakond soovib, et poliitiline süsteem oleks avatum ja konkurentsitingimused võrdsemad. Selleks tuleb vähendada erakondade üle mõistuse suurt riigieelarvelist rahastamist. Vaja on riigireformi ja sellist haldusterritoriaalset reformi, mis tagab kogukondliku iseotsustusõiguse. Maksuküsimustes on vaja selgeid arvutusi, mitte ebamääraseid lubadusi. Eesti peab olema riik, kus kõigil inimestel on hea elada, sest inimene on meie suurim väärtus.

Arvud räägivad

  • 49 883 häält (8,3%) – 2015. aasta valimiste tulemus
  • 37,5% – naiste osakaal Vabaerakonna fraktsioonis (s.o suurim naiste osakaal võrreldes teiste fraktsioonidega)

Üles

Viimati muudetud: 10.12.2018

Tagasiside
 

Prindi

Kadri Paas

Prindi

Age Minka