Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna lõppes 2. aprillil tööd alustanud XI Riigikogu I istungjärk. Üheksa istunginädala jooksul võttis Riigikogu vastu 33 õigusakti (15 seadust ja 18 otsust). VII, VIII, IX ja X Riigikogu koosseis võtsid oma I istungjärgu jooksul vastu vastavalt 37, 43, 42 ja 45 õigusakti.

Praeguse koosseisu vastuvõetud õigusaktidest on Riigikogu olnud algatajaks 22 ja valitsus 10 puhul. Heakskiidetud õigusaktide seas on näiteks 12. aprillil 93 poolthäälega vastu võetud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seadus, millega muudeti põhiseaduse preambulat ja 30. mail 89 poolthäälega heakskiidetud pensionitõusu muudatused. Täna kuuest vastu võetud seadusest võib nimetada vanemahüvitise maksmist pikendavat seadust, tulumaksumuudatusi, alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi muudatusi ning Riigikogu liikme staatuse seadust.

Riigikogu on oma otsustega moodustanud enamiku nõukogudest ning välisdelegatsioonidest. Parlamendirühmi erinevate riikidega suhtlemiseks on loodud 47 ning saadikuühendusi 15.

Täiskogu II istungjärk algab 10. septembril. Vahepeal jätkavad tööd Riigikogu komisjonid ja fraktsioonid, toimub erineval tasemel välissuhtlus ning parlamendiliikmed kohtuvad valijatega.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside