Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Toomas Savi, Võru maavanem Mait Klaassen ja Rõuge vallavanem Kalvi Kõva avasid täna Riigikogu hoone fuajees Võrumaa valdade ja Võru linna käsitöömeistrite ning laste tööde näituse.

Samas kogunesid Võrumaa omavalitsuste esindajad koos Kagu-Eestit esindavate Riigikogu liikmetega ümarlauale, kus arutati regionaalarengu abiprogramme ning maavalitsuste staatuse ja pädevuse küsimusi.

Toomas Savi märkis oma avasõnades, et Võrumaa rahvas on tulnud, nagu kunagi Anija mehed, Toompeale ikka oma asja ajama kaasas alati ka omalt poolt pakutav. Võru maavanem Mait Klaasseni sõnul toodi aga Toompeale tükike Võrumaast – midagi sellist, tänu millele Eesti rahvas ja kultuur püsivad. Rõuge vallavanem Kalvi Kõva juhtis Riigikogu liikmete tähelepanu asjaolule, et käsitöö tegemine on Lõuna-Eestis üks olulisi äraelamisvõimalusi ning palus näituse külalisi lahkelt Võrumaa leiba ja sõira maitsma.

Juba 3. aastat järjest toimuval näitusel on välja pandud lapitekid, sokid, kindad, keraamika, siidimaalid, padjad, mütsid, jõulupärjad, gobeläänpildid, klaasimaal, laste käsitöö, mänguasjad, puidust käsitöö, hoidised jpm. Näitus jääb avatuks 3. detsembrini.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside