Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Viljandis toimub 4.-6. detsembrini Balti Assamblee 27. istungjärk ja 14. Balti Nõukogu istung. Istungjärgul esinevad tervituskõnega Eesti, Läti ja Leedu parlamendi esimehed ning nõukogus kohtuvad Balti riikide välisministrid. Peetakse Läänemere strateegia ja energiajulgeoleku teemaline konverents ning antakse üle BA medalid ning kirjandus-, kunsti- ja teadusauhinnad.

Assamblee organid alustavad tööd neljapäeva, 4. detsembri õhtul kui Grand hotellis peab nõu BA presiidium.

Reede hommikul peetakse BA komisjonide ühisistungid ning presiidium kohtub GUAMi (Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaan, Moldova) parlamentaarse assambleega.

Kell 10.15 avatakse Pärimusmuusika Aidas Balti Assamblee 27. istungjärk. Tervitustega esinevad BA president ja Eesti delegatsiooni juht Trivimi Velliste, Riigikogu esimees Ene Ergma, Leedu seimi esimees Arūnas Valinskas, Läti seimi esimees Gundars Daudze, Gruusia parlamendi aseesimees Giorgi Tsereteli, samuti Põhjamaade Nõukogu president Erkki Tuomioja.

Kell 11.15 antakse samas üle BA medalid ning keskpäeval avatakse konverents „Läänemere strateegia ja energiajulgeolek”. Õhtul kell 20 leiab Ugala teatris aset BA auhindade üleandmise tseremoonia.

Laupäeval kell 10 avatakse 14. Balti Nõukogu istung välisministrite tasemel, istungit juhatavad Trivimi Velliste ja Eesti välisminister Urmas Paet.  Pärast istungit allkirjastatakse ühisdokument ning välisministrid annavad kell 11 pressikonverentsi.

Seejärel jätkub BA 27. istungjärk, kus kuulatakse ära komisjonide 2008. aasta tegevusaruanded, tutvustatakse 2009. aasta eelisteemasid ning võetakse vastu lõppdokument. Valitakse ka BA president ja asepresidendid 2009. aastaks.

NB! ajakirjanikud! BA üritustel osalemissoovist palume teavitada pressitalitust, tel 6316351 või meili teel [email protected]

 

 

Tagasiside