Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastas justiitsminister Rein Lang Riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri küsimusele kesklinna korterite müümise kohta väidetavatele sundüürnikele ja Riigikogu liikme Mark Soosaare küsimusele kasiinode leviku kohta Eestis.

Käsitledes hasartmängukohtade leviku kohta esitatud küsimust vastas Lang: „Ma ei poolda, et Eesti võiks olla tervikuna mängupõrgute maa. Kasiinode tegevust Eestis reguleerib hasartmänguseadus, selle seaduse muutmine on parlamendi pädevuses ja keegi ei takista näidata seadusandlikku initsiatiivi selle seaduse muutmiseks. Tänase päeva seisuga on kasiinode tegevuse lubamine või mittelubamine antud kohalike omavalitsuste pädevusse”. Lang märkis, et riigi võimalik seadusandlik sekkumine sellesse protsessi on edasise debati teema. Samuti arvas justiitsminister, et hasartmänguseaduse võiks kindlasti uuesti üle vaadata; seadus on vastu võetud esimest korda aastal 1996 ja viimane arvestatav parandus sellesse on tehtud 2002. aastal.

Riigikogu liikmed tõstatasid infotunni käigus ka jooksvaid küsimusi. Kaitseminister Jürgen Ligi vastas küsimustele Kaitseliidu kontseptsiooni muutumise, missioonide jätkusuutlikkuse ning Iraagi missiooni kohta. Välisminister Urmas Paet vastas küsimustele välispoliitiliste kokkulepete, uute monumentide püstitamisega seotud tunnustamise kohta ning USA poolse huvi kohta Balti riikides toimuva vastu. Rein Lang vastas veel noortele peredele kodutoetuse idee realiseerimisvõimaluste kohta ja kohalike omavalitsuste korruptsiooni uurimise kohta.

Infotunni stenogrammi leiad: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside