Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Teisipäeval, 3. juunil kell 16-18 toimub Riigikogus ümarlaud teemal „Mida teha Venemaa ja tema pärandiga” (L-240). Räägitakse tänasest Venemaa tegelikkusest, Lääne hoiakutest Venemaa suhtes ning kommunismi kuritegude rahvusvahelise hukkamõistmise tähtsusest.

Ümarlaua peaesineja on tuntud Vene dissident ja kirjanik Vladimir Bukovski. Arutelus osalevad ka Venemaa eksperdid Vladimir Juškin, Kadri Liik, Raivo Vare ja Karmo Tüür.

Ümarlaua avab Riigikogu esimees Ene Ergma. Üritust juhib EL asjade komisjoni esimees Marko Mihkelson.

Ajakirjanikel on võimalus küsitleda osavõtjaid enne ja pärast ümarlauda.

Vladimir Bukovski  oli üks esimesi, kes paljastas poliitvangide psühhiaatrilist karistamist Nõukogude Liidus. Bukovski veetis 12 aastat kinnipeetavana vanglates, töölaagrites ning psühhiaatrilistes sundraviasutustes. 1976. aastal Bukovski deporteeriti ja ta asus elama Suurbritannias. Vladimir Putini valitsusajal on Bukovski üles astunud aktiivse opositsionäärina. Bukovski soovis kandideerida Venemaa 2008. aasta presidendivalimistel, kuid keskvalimiskomisjon ei registreerinud tema kandidatuuri, tuues põhjenduseks, et esitatud dokumentides puudus info tema tegevusest kirjanikuna, et tal on Suurbritannia elamisluba ning ta ei ole elanud Venemaa territooriumil viimased 10 aastat.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside