Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänast Noorteühenduse ELO Noorteparlamendi istungit avades kutsus Riigikogu esimees Toomas Varek noori üles olema ettevõtlikud, kuid samas ka hoolivad teiste suhtes. Varek osutas, et kuigi enesekehtestamise ja valskusega jõuab teinekord kaugemale kui püüdlikkuse, kohusetundlikkuse ja teistega arvestamisega, pidas ta õigeks arendada siiski just viimaseid isiksuseomadusi.

„Siin ma pakuksingi välja, et võib-olla peaks meie riigis ja ühiskonnas, ja ma arvan, et ka noorte hulgas, olema rohkem ühtehoidmist ja kokkukuuluvust. Meie uus president Toomas-Hendrik Ilves nimetab oma sõnavõttudes tihti, et peaksime olema üksteise suhtes hoolivad. Jagan seda hoolivuse mõtet täiesti,” ütles Varek.

Varek pidas oluliseks ka noorte aktiivsust, nende osalemist noorteorganisatsioonide töös ja nende huvi ühiskondlike protsesside vastu, rõhutades, et ettevõtlikkus ja koostöövalmidus saab alguse koostööst teistega.

„Te näete, et juba praegu te kuulute mitmesse kooslusse, kus peaksite üksteisega arvestama ja kus ka teiega juba arvestatakse. Perekonnas, oma klassis, spordiklubis või muus huviringis olete omavahel koos, ja ka siin ELOs. See ongi teie ettevõtlikkus, kokkukuuluvus ja ühtehoidmine, ning ühiste eesmärkide eest väljas olemine. Minu meelest on tore ja vahva, et olete nii aktiivsed ja teil on lai huvi maailmas toimuva vastu! Nii õpite terava pilguga jälgima elu ja ühiskondlikke protsesse ning oskate tulevikus, kui olete ka juba suured ja veel targemad, vastu võtta õigeid lahendusi ja langetada põhjendatud otsuseid. Tahan teile öelda, et mida ettevõtlikum on noor inimene koolis, mida rohkem te osalete koolivälistes asjades ja mida julgemalt ütlete välja oma isiklikud veendumused ja seisukohad, seda enam te sotsialiseerute. Sotsialiseerumine aga ongi ühiskonnaga arvestamine, ja üksteisest hoolimine,” kõneles Varek.

Seekordse Noorteparlamendi istungi teemaks oli “Vabatahtlikud noorsootöös”.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside