Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus Eestis ühepäevasel töövisiidil viibiva Uus-Meremaa välisministri Winston Petersiga.
 
Varek avaldas heameelt, et Uus-Meremaa välisminister külastab Eestit ja kirjutab täna alla riikidevahelisele kokkuleppele vastastikuse töötamisõigusega viisade andmise kohta. „ See avab kindlasti tee edasiste suhete viljakale arendamisele” rõhutas Riigikogu esimees. Varek tutvustas külalisele Eesti sisepoliitilist olukorda ja majanduse hetkeseisu, andis ülevaate Eesti rahvastiku koosseisust ning edukalt kulgevast integratsiooniprotsessist.
 
Uus-Meremaa välisminister ütles, et riigil on olnud seni head suhted kõigi 15-ne Euroopa Liidu liikmesriigiga. „Soovime neid häid suhteid laiendada ka uutele EL liikmetele”, märkis Peters. Ta selgitas, et hea koostöö ELga ei ole tähtis mitte ainult Uus-Meremaale, vaid kogu Vaikse ookeani piirkonna riikidele.
 
Peters rõhutas, et Uus-Meremaa on alati toetanud Eesti ja teiste Balti riikide vabaduspüüdlusi. Nüüd on käes aeg arendada edasi tihedamaid omavahelisi suhteid niihästi EL raames kui ka kahepoolselt.
 
Riigikogu esimees tutvustas külalisele Eesti parlamendi aktuaalseid töösuundi, heideti pilk istungile Riigikogu saalis.
 
Uus-Meremaa välisministril oli seejärel kohtumine ka väliskomisjoni aseesimehe Marko Mihkelsoniga.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
 
 
 
 
Tagasiside