Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Stockholmis Rootsi Riksdagi esimehe Björn von Sydowiga. Samuti leidsid aset Riigikogu esimehe kohtumised Rootsi parlamendi väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni juhtidega. 

Vareki ja Sydowi ladusal vestlusel keskenduti Euroopa Liidu,  Põhjamaade ja Balti koostööle. Riigikogu esimees andis ülevaate ELi põhiseadusleppe ratifitseerimise käigust ja Eesti kavandatavast tegevusest eurotsooniga liitumisel. Riksdagi esimees kinnitas, et Rootsi parlamendi erakonnad peavad senist ELi laienemist väga edukaks ning on seisukohal, et liidu uks peab ka edaspidi liikmelisuse nõuded täitvatele riikidele avatuks jääma. Ühiselt arutati Põhja- ja Baltimaade (NB8) koostööd uute demokraatiate toetamisel keskendudes Georgia parlamendiga tehtavale arengukoostööle. Arutati ka parlamendikomisjonide edasisi võimalikke kahepoolseid kontakte.  

Kohtumisel Riksdagi väliskomisjoni esindajatega käsitleti euroliidu tuleviku teemalise mõttevahetuse arenguid. Kohtumine ELi asjade komisjoniga kujunes aruteluks selle üle, kuidas ELi liikmelisus rahvale arusaadavamaks muuta, samuti räägiti ka siin liidu edasisest laienemisest. 

Homme külastab Riigikogu delegatsioon, kuhu kuuluvad ka Riigikogu liikmed Margus Leivo ja Peeter Tulviste, samuti Riigikogu kantselei direktor Heiki Sibul Stockholmi Eesti Kooli ja Eesti Maja.  

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside