Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek võttis täna Toompeal vastu Küprose parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Nicos Cleanthous’i ja teda saatva parlamendidelegatsiooni. Sõbralikul vestlusel räägiti nii kahe riigi parlamentide vahelistest elavatest suhetest kui ka heast koostööst Euroopa Liidu raames.

Vareki sõnul on Eesti ja Küpros mõlemad väikesed kiiresti arenevad ELi uusliikmed, kellel on palju ühiseid püüdlusi ja huve ja kes jagavad ühiseid väärtusi ja põhimõtteid. Ta avaldas veendumust, et ka Riigikogu uue koosseisu tööle asudes aktiivne läbikäimine jätkub. Riigikogu esimees tõstis esile veel kasutamata võimalusi majandussuhete vallas, koostööperspektiive kõrg- ja infotehnoloogia ühisel arendamisel. Loomulikult soovib põhjamaine Eesti tema sõnul arendada Vahemere-riigi Küprosega koostööd ka turismi alal – see on eriti suure potentsiaaliga arenguvaldkond kahe riigi vahelistes suhetes. „Oleks väga atraktiivne avada lennuliin Küprose ja Eesti vahel, et meie inimesed võiksid veel hõlpsamini õppida tundma teineteise loodust ja kultuuri,” ütles ta.

Nicos Cleanthous selgitas Küprose parlamendi ja selle Euroopa asjade komisjoni tööd ning tänas Eestit toetuse eest Küprose probleemidele lahenduste otsimisel. Arutati ka ELi edasist laienemist ning rõhutati, et see peab tuginema ühistel põhimõtetel ja väärtustel. Nii Eesti kui ka Küpros on ratifitseerinud ELi põhiseadusleppe ning mõlemad pooled avaldasid lootust, et selle protsessiga minnakse edasi.

Küprose palvel tutvustas Riigikogu esimees Eesti edusamme e-riigi valdkonnas ning kutsus Küprose ametnikke tutvuma e-tehnoloogia rakendamisega Riigikogu igapäevatöös.

Hommikul kohtus Küprose parlamendidelegatsioon Vabariigi Presidendiga. Riigikogus on täna kavas on veel kohtumine ELAKi esimehe Kristiina Ojulandi ja Eesti-Küprose sõprusrühma liikmetega. Homme viibivad külalised Rakveres.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside