Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Eestis ühepäevasel visiidil viibiva Hispaania välisministri Miguel Angel Moratinosega.

Kohtumise algul märkis Varek, et Hispaania on Eestist küll geograafiliselt kaugel, kuid Euroopa Liidu liikmena on mõlemal riigil mitmes küsimuses lähedased seisukohad. Naaberriikidega tihe suhtlemine on olulise tähtsusega nii Eestile kui ka Hispaaniale, ütles Varek. „Eesti toetab Hispaania koostööd Vahemere piirkonnas. Loodame, et Hispaania toetab ka Eesti püüdlusi Gruusia, Moldova ja Ukraina ulatuslikumal kaasamisel koostöösse Euroopa Liiduga”, rõhutas Varek.

Riigikogu esimees informeeris Hispaania välisministrit Euroopa Liidu põhiseaduslepingu ratifitseerimisprotsessist 9. mail. Varek märkis, et Riigikogus esindatud poliitilised jõud on avaldanud valmisolekut nimetatud leping ratifitseerida tähistamaks sellega Euroopa päeva. „Usume, et anname olulise impulsi nendele liikmesriikidele, kes kahtlevad põhiseaduslepingu vajalikkuses,” selgitas Varek. Hispaania välisminister suhtus sellesse teatesse suure lugupidamisega märkides, et EL kõigi liikmesriikide sõna on võrdse tähtsusega ning et PSL surmast on vara rääkida.

Riigikogu esimees ütles, et Riigikogus tegutseb aktiivselt Eesti-Hispaania parlamendirühm. „Loodame, et samasugune rühm moodustatakse lähiajal ka Hispaania Kongressis.” Nii Riigikogu esimees kui ka Hispaania välisminister pidasid välissuhtluses oluliseks parlamentaarset diplomaatiat. Pooled tõdesid mõlema parlamendi häid eeldusi viljakaks koostööks.

Kohtumisel osales ka Eesti-Hispaania parlamendirühma esimees Jüri Tamm.

Seejärel kohtusid Hispaania välisministriga ka väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside