Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Georgia Euroopa ja Euro-Atlantilise integratsiooniministri Giorgi Baramidzega .

Baramidze tänas Eestit Georgia toetamise eest demokraatlike reformide läbiviimisel. Ühtlasi andis minister ülevaate viimase kahe aasta jooksul toimunud muutustest, tõstes eriti esile riigi poliitiliste ja majandusreformide edu. Riigi välispoliitiliseks peaeesmärgiks on praegu NATO liikmelisus ning pikemas perspektiivis integreerumine Euroopa Liiduga. Baramidze rõhutas: „NATO liikmelisus ei ole Georgia jaoks ainult julgeolekupoliitika küsimus, eelkõige suurendaks liikmelisus piirkonna stabiilsust ning toetaks seeläbi kõiki demokraatlikke reforme.”

Suhtlemisel ELiga loodab Georgia Eestilt toetust eelkõige kolmes valdkonnas: ELi turu suuremat avanemist Georgia kaupadele, senisest laiemat viisavabadust ning poliitilist tuge integreerumisel Euroopa Liiduga.

Baramidze toonitas, et Georgia võib kiiremini saavutada neid eesmärke, mida Euroopa Komisjon Kaukasuse piirkonna jaoks kehtestanud on. „Nii poliitiline kui majanduslik olukord on riigiti Kaukaasias täiesti erinev. Praegust viieaastast plaani, mis kehtib ka Armeeniale ja Aserbaidžaanile, on Georgia võimeline täitma kolme aastaga. 3-aastane kava võimaldaks Georgial praeguseid demokraatlike reforme veelgi dünaamilisemalt jätkata,” ütles Baramidze. Ühtlasi avaldas ta lootust, et Eesti saab Georgia eesmärke ELis selgitada ja toetada.

Varek tänas Baramidzet põhjaliku ülevaate eest riigi reformimisest ning kinnitas, et Gruusia on Eestile jätkuvalt oluliseks partneriks ELi naabruspoliitika elluviimisel. „Eesti on Georgia demokratiseerumist toetanud varem ning toetab ka tulevikus,” märkis Varek. Ta rõhutas: „Homme on Riigikogus ratifitseerimisel Euroopa põhiseaduse leping, mille ratifitseerimine tõstab Eesti autoriteeti ELi koostöös. See võimaldab meil ka kaalukamalt toetada Georgia püüdlusi ELi suunal.”

Täna kohtub Baramidze ka riigikaitsekomisjoni esimehe Toivo Tootseni ning väliskomisjoni ja Eesti-Gruusia parlamendirühma esindajatega.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside