Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Toompea lossis Euroopa Parlamendi presidendi Josep Borrelliga. Sõbralikul jutuajamisel käsitleti nii Euroopa Parlamendi ja Riigikogu vahelist läbikäimist kui ka Euroopa Liidu teemat laiemalt.

Toomas Varek andis külalisele ülevaate Eesti edukast majanduslikust ja poliitilisest arengust viimase kahe aasta jooksul, mil Eesti on kuulunud ELi ridadesse.  Puudutades Euroopa tuleviku teemat tõi ta esile, et Riigikogu ratifitseeris 9. mail konsensusega Euroopa põhiseaduslepingu andes sellega teistele liikmesriikidele kindla signaali selle kohta, et peame omal poolt tegema kõik Euroliidu tõhusaks funktsioneerimiseks. Riigikogu esimees tõi aga ka esile, et Eesti ei toeta lepingu osadeks jaotamist, sest peab säilima konvendis kokku lepitud tervik. „Vajadusel võib kaaluda selgitava eessõna lisamist,” sõnas ta.

Josep Borrell omakorda tänas Riigikogu põhiseaduslepingu ratifitseerimise eest pidades seda väga positiivseks teistele riikidele. Samas osutas ta mitmele liikmesriigile, kes ei soovi põhiseaduslepingut selle praegusel kujul ratifitseerida. Ühiselt arutati, millisel viisil võiks põhiseadusleping olla vastuvõetav kõigile.

Parlamendijuhid peatusid ka Euroopa Liidu laienemise ja energeetika teemal. 

Homme hommikul peab Europarlamendi president Riigikogu ees kõne. Tähelepanu ajakirjanikud! Pärast kõnet, orienteeruvalt kell 10.30 annavad Varek ja Borrell Riigikogus pressikonverentsi (ruum L240).

Europarlamendi president saabus Eestisse seoses homme algava ENPA parlamentide esimeeste konverentsiga, samuti avas ta täna Euroopa tulevikule pühendatud foorumi. Kavas on ka kohtumised Eesti presidendi ja välisministriga.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside