Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Toomas Varek kohtus täna Eestis visiidil viibiva Saksamaa Liidupäeva delegatsiooniga eesotsas liidupäeva liikme Bartholomäus Kalb’iga. Bundestagi delegatsioon on Eestis seoses Bundestagi praktikaprogrammi valikvooru läbiviimisega, Vestlusvoorus valiti välja kolm Eesti noort, kes pääsevad Saksamaale end täiendama.

Varek tänas Bundestagi esindajaid võimaluse eest lähetada Eesti noori praktiseerima nimetatud parlamendiprogrammi kaudu. „Programm on olulise tähtsusega tutvustamaks noortele Saksamaa parlamenditöö kogemusi,” märkis Riigikogu esimees. Eesti on oma riigi asjade korraldamisel ja seadusloomes arvestanud Saksa riigi kogemusi, lisas Varek.

Bartholomäus Kalb avaldas heameelt, et senistes praktikaprogrammides osalenud noored on siiani ametis avalikus teenistuses ja neil on oma töös võimalik rakendada praktika käigus saadud kogemusi.

Eestis viiakse alates 1992. a  igal aastal läbi konkurss poliitiliselt aktiivsetele alla 30-aastastele noortele. Tänavu on tegu 15.konkursiga.

Konkursi eelvooru käigus selgitatakse välja kandidaatide saksa keele oskus ja nende vastavus etteantud tingimustele: kõrgharidus, lai silmaring, teadlikkus ja teadmised Eesti ja Saksamaa poliitikast ning huvi riigitöö vastu. Valikvestluse käigus selgitas Saksamaalt tulnud komisjon välja kolm võitjat. Need on Liina Grünberg,  Kadre Laur ja Liisi Poll.

Praktikaprogrammi kestuseks  on viis kuud, mille käigus õpitakse tundma Saksamaa poliitilist elu ja parlamendisüsteemi. Kuulatakse loenguid Berliini ülikoolides ning töötatakse saadikute büroodes.

Konkurss viiakse läbi koostöös Riigikogu ja Saksamaa suursaatkonna vahel. Saksamaal toimub programm Bundestagi presidendi egiidi all. Kokku on Eestist seni osalenud 46 noort, tuleval aastal lisanduvad neile veel kolm. Praktikaprogrammi läbinud noored töötavad mitmes ministeeriumis ja riigiametis, sealhulgas ka Riigikogu kantselei valimiskomisjonis, majandus- ja sotsiaalinfo osakonnas, infotalituses.

Programmi eesmärk on tutvustada Kesk- ja Ida-Euroopa riikide noortele Saksamaa parlamentaarset valitsemissüsteemi. Saadikubüroos tutvuvad noored parlamenditööga, komisjonide ja fraktsioonide tegevusega. Täites praktika ajal erinevaid ülesandeid, saavad noored kogemusi dokumentide, kokkuvõtete ja kõnede koostamisel, artiklite kirjutamisel, istungite ettevalmistamisel ja sekretariaaditöös. Praktika käigus külastatakse ka saadiku valimisringkonda ja tema sealset bürood. Programm kestab 1. märtsist kuni 31. juulini 2007. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside