Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna koos olnud Riigikogu vanematekogu toetas Riigikogu liikme tööga seotud kulutuste hüvitamise korra muutmist. Senine kord on kinnitatud Riigikogu juhatuse otsusega 4. märtsist 2003.

Vanematekogu, mis koosneb Riigikogu juhatusest ja fraktsioonide esimeestest, arutas põhjalikult senist korda ning selle muutmise otstarbekust ja viise. Vanematekogu pooldas seisukohta, et Riigikogu liikmele hüvitatakse jätkuvalt kuludokumentide alusel tema tööga seotud kulutused kuni 30% ulatuses Riigikogu liikme ametipalgast. Alates 1. detsembrist 2003 hüvitatakse Riigikogu liikmele sõiduki üüri- või rendikulud kuni 50% ulatuses üldisest kuluhüvitise määrast.

Vanematekogu pakkus samuti välja, et Riigikogu arutaks laiemalt nii Riigikogu liikmete kui ka teiste põhiseaduslike institutsioonide esindajate õigusliku staatuse küsimust. Riigikogu vastava arutelu ajaks pakuti välja kevadet 2004.

Tänasel nõupidamisel osalesid Riigikogu esimees Ene Ergma ning fraktsioonide esimehed Siim-Valmar Kiisler, Toomas Varek, Siim Kallas, Jaanus Männik, Tunne-Väldo Kelam ja Ivari Padar.

Tagasiside