Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Margi Ein andis täna Riigikogule üle korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni ülevaate seaduse kohaldamisest 2005. aastal.

2. mai 2005 seisuga esitati üle Eesti kokku 27 917 majanduslike huvide deklaratsiooni.

Aruanne osutab, et korruptsioonivastases seaduses sätestatud deklaratsioonide esitamise ja täitmisega seotud rikkumisi esines 1703 juhul. Deklaratsiooni esitamisega hilines 882 ametiisikut, 432 ametiisikut jätsid deklaratsiooni üldse esitamata ja 389 isikut esitas deklaratsiooni vaid osaliste andmetega.

Ministeeriumides ja nende valitsemisala asutustes esitas deklaratsiooni hilinemisega 556 isikut, osaliste andmetega 179 isikut ja deklaratsiooni esitamisest keeldujaid oli 332 isikut.

Aruande kohaselt on ministeeriumides ja nende valitsemisalades muu tulu saajaid kokku 7098 ametiisikut ehk 34,51%. Riigikogu liikmetest on muu tulu saamisi deklareerinud 79 isikut.

Võimalikke korruptsioonikahtlusi kontrolliti aruande kohaselt keskkonnaministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja siseministeeriumi valitsemisalas. Andmete esitamise ajaks erikomisjonile oli korruptsioonijuhtumeid tuvastatud kokku 3 – neist väärteo toimepanemise eest oli vastutusele võetud üks ametiisik, kahe osas olid juurdluse tulemused teadmata.

Aruanne asub aadressil https://www.riigikogu.ee/public/Riigikogu/Korruptsioon/korrupstioonikom05.pdf 

Lisainformatsioon Margi Ein, 631 6605

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside