Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kõige rohkem rikkumisi majanduslike huvide deklaratsiooni esitamisel oli ministeeriumites ja nende allasutustes.

Korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Margi Ein andis täna Riigikogule üle korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni aruande seaduse kohaldamisest 2004. aastal.

Aruanne osutab, et kõige suurem oli majanduslike huvide deklaratsiooni esitamise ja täitmisega seotud rikkumiste arv ministeeriumites ja nende allasutustes, kus deklaratsiooni esitamisega hilines 2486 ametiisikut. 140 isikut esitas deklaratsiooni vaid osaliste andmetega ja 8 isikut keeldus deklaratsiooni esitamsest üldse. Kõige rohkem hilinemisi oli kaitseministeeriumis, kus tähtaja ületas 1782 ametiisikut.

Aruanne osutab samuti, et suur osa ministeeriumite ja nende allasutuste ametnikest sai ka muud tulu. Neid isikuid oli kokku 6381 ehk 34, 51%.

Võimalikke korruptsioonikahtlusi kontrolliti aruande kohaselt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, põllumajandusministeeriumi, siseministeeriumi ja kaitseministeeriumi valitsemisalas. Enamikul juhtudel korruptsiooni ei tuvastatud ega võetud kedagi vastutusele. Andmete esitamise tähtajaks 1. juuliks 2004 olid juurdluse tulemused teadmata ühe kaitseministeeriumis valitsemisalas algatatud korruptsioonikahtluse osas, mida uuris Tallinna politseiprefektuur.

Kokku tuvastas komisjon 3276 avaliku sektori ametiisiku majanduslike huvide deklaratsioonide esitamise rikkumist. Deklaratsiooni esitamisega hilines kokku 2779 ametiisikut, osaliselt täitis selle 390 ja keeldus esitamast 107 ametiisikut.

Tagasiside