Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees Jaanus Rahumägi esitas täna Riigikogule ülevaate julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni tegevusest 2010. aastal. Ülevaates on välja toodud teemad, millele komisjon möödunud aastal enim tähelepanu pööras, samuti on näidatud, milliste ametkondade ja organisatsioonide esindajatega aasta jooksul kohtuti. Välissuhtluse osas tuuakse esile osalemine Brüsselis toimunud Euroopa Liidu liikmesriikide VI luure ja julgeoleku järelevalve parlamendikomisjonide konverentsil, samuti märgitakse ära Moldova riigikaitse- ja sisejulgeoleku komisjoni liikmetele korraldatud parlamentaarse järelevalve tugevdamise alane seminar.

Ülevaade sisaldab veel tähelepanekuid tööstusspionaaži valdkonnas, teabehanke ja jälitustoimingute kontrolli, politsei- ja piirivalveameti andmebaasi KAIRI ning parvlaevandusega kaasnevate ohtude osas.
 
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve komisjon on Riigikogu erikomisjon, mis teostab järelevalvet täidesaatva riigivõimu asutuste üle julgeolekuasutuste ja jälitusametkondade tegevusega, sealhulgas põhiõiguste tagamisega ja julgeolekuasutuste ning jälitusametkondade töö tõhususega, samuti nende üle teostatava järelevalvega seonduvates küsimustes. Julgeolekuasutuste järelevalve komisjoni kuuluvad lisaks Rahumägile veel komisjoni aseesimees Marek Strandberg ja liikmed Mart Laar, Karel Rüütli, Ain Seppik ning Jüri Tamm.
 
 
24. jaanuar 2011
 
Riigikogu pressitalitus
Margit Liivoja
pressisekretär, tel 631 6353
 
 
 
Tagasiside