Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Välisminister andis teavet valitsuses toimunud arutluse kohta.

Riigikogu infotunnis märkis välisminister Kristiina Ojuland vastates Riigikogu liikme Eiki Nestori küsimusele Lihula mälestusmärgi eemaldamise kohta, et valitsus oli selle otsuse langetamisel ühtne. ”Valitsus oli väga selgelt ühel meelel, et see konkreetne ausammas on sobimatu, tekitab väga palju küsimärke ja mitte ainult meis endis, vaid ka meie välispartnerites.”

Ojuland rõhutas, et see, mis on Eesti ajakirjanduses ilmunud ja mida on nimetatud surveks, soovituseks või milleks iganes – kõiki neid aspekte kaalus valitsus väga põhjalikult oma istungil. ”Ma ei saaks üle tähtsustada ühte teise ees ehk teisisõnu – ma ei saaks üle tähtsustada välispoliitikat sisepoliitika ees ja vastupidi,” ütles ta.

Välisminister vastas ka Peeter Tulviste küsimusele sõjamonumentide renoveerimise, Toomas Alatalu küsimusele naabritega Eesti välispoliitika koordineerimise ja Mart Laari küsimusele välispoliitiliste otsuste langetamise mehhanismi kohta.

Keskkonnaminister Villu Reiljan vastas Jarno Lauri küsimusele ehitiste kohta rannakaitsevööndis.

Minister Paul-Eerik Rummo vastas Mihhail Stalnuhhini küsimusele hariduspoliitika, Mart Nuti küsimusele eestikeelsele õppele ülemineku, Eldar Efendijevi küsimusele eesti rahvusvähemuste ja Katrin Saksa küsimusele integratsioonipoliitika kohta.

Riigikogu infotunnis käsitleti 9 teemat.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside