Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna Vilniuses toimunud Balti riikide ja Põhjamaade (NB 8) väliskomisjoni esimeeste kohtumisel keskenduti peamiselt energiajulgeolekule Euroopas ja Läänemere piirkonnas. Kõik osalejad rõhutasid energiajulgeoleku tähtsust selle piirkonna ja Euroopa jaoks tervikuna.

 

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa tõdes, viidates väliskomisjoni poolt tellitud uurimusele “Eesti energiajulgeolek Euroopa Liidu energiapoliitika kontekstis”, et erinevaid võimalusi energiasõltumatuse saavutamiseks tuleb rohkem uurida. “Meie, Läänemere piirkonna riigid, peame energiajulgeoleku teemat väga oluliseks ja ühine seisukoht selles küsimuses on hädavajalik”.

Komisjoni esimehed võtsid vastu avalduse Vene-Saksa gaasijuhtme teemal, kus rõhutati vajadust jätkata koostööd Espoo konventsiooni alusel, et uurida mõju Läänemere ökosüsteemile enne Vene-Saksa gaasijuhtme ehitamise algust.

Teemadena käsitleti veel Läänemere strateegiat Põhjamõõtme raames ning demokraatia ja stabiilsuse efektiivset tagamist naaberriikides. Komisjonide esimehed kinnitasid Euroopa naabruspoliitikast rääkides, et jätkuvalt toetatakse demokraatia tee valinud riike, kuid kõigi probleemid on erinevad ja neid tuleb ka individuaalselt käsitleda.

Kohtumisel osalesid Eesti, Island, Leedu, Läti, Norra, Rootsi ja Taani, külalisena oli kutsutud Poola.

Järgmine Balti riikide ja Põhjamaade väliskomisjoni esimeeste kohtumine toimub Norras. 

Riigikogu pressitalitus 

Tagasiside