Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon on laupäevani visiidil Washingtonis, kus toimuvate kohtumiste keskmes on liitlassuhete tugevdamine ning julgeolekukoostöö.

Delegatsiooni kuuluvad komisjoni esimees Marko Mihkelson ning liikmed Indrek Saar, Maria Jufereva-Skuratovski ja Raivo Tamm.

„Ameerika Ühendriigid on Eesti olulisim liitlane, kelle panus Balti regiooni julgeoleku tagamisse ning heidutusmeetmetesse on hindamatu väärtusega,“ rääkis väliskomisjoni esimees. „Eesti jaoks on märkimisväärse tähtsusega möödunud aastal Kongressis loodud Balti Julgeolekuinitsiatiivi eelarvepakett. Viimaste julgeolekuarengute, Valgevene korraldatud hübriidrünnaku ning Ukraina piirialadel toimuva kontekstis on initsiatiivi vähemalt samal määral jätkumine ning heidutusvõime tugevdamine meie julgeoleku jaoks kahtlemata võtmetähtsusega,“ lisas Mihkelson.

Täna on delegatsioonil kavas kohtumised Senati välissuhete komisjoni Euroopa alakomitee juhi Jeanne Shaheeni ja asejuhi Ron Johnsoniga, Helsinki komisjoni esimehe Ben Cardiniga ning relvajõudude komisjoni liikme Kevin Crameriga. Samuti kohtutakse Esindajatekoja Euroopa Liidu parlamendirühma kaasesimehe Joe Wilsoni ning USA välisministeeriumi esindajatega.

Homme kohtub delegatsioon Senati väliskomisjoni esimehe Bob Menendezega, samuti komisjoni Euroopa alakomitee esimehe Bill Keatingu ning aseesimehe Brian Fitzpatrickuga. Kavas on ka kohtumised Esindajatekoja Balti parlamendirühma kaasesimeeste Ruben Gallego ja Don Baconiga, Euroopa Liidu parlamendirühma esimehe Brendan Boyle’i ning relvajõududekomisjoni liikme Liz Cheneyga. Viimaks kohtub komisjoni delegatsioon USA välisministeeriumi esindajatega Euroopa ja Euraasia ning Venemaa valdkondades.

Reedel osaleb komisjon ümarlaual Ameerika Ühendriikide välispoliitika arengute teemadel mõttekojas Heritage ning kohtub USA kaitseministeeriumi esindajaga Euroopa ja NATO poliitikas. Visiidi lõpetab kohtumine Washingtonis töötavate Eesti ekspertidega.

Kohtumiste fotod

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside