Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni töövisiit Moskvasse toimus 11.-14. aprillini.

Visiit toimus Vene Föderatsiooni Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee kutsel. Visiidi käigus kohtuti parlamendi kahe koja, täidesaatva võimu ja ajakirjanduse esindajatega ning külastati Kremlit. Kohtumiste peamiseks eesmärgiks oli tulevikku suunatud informatsiooni vahetus ning vastastikune seisukohtade selgitamine.

Kohtumisel Föderatsiooninõukogu välisasjade komiteega tõdeti, et selliste kohtumiste regulaarsus aitab luua uue taseme Eesti ja Venemaa kahepoolsetes suhetes tingimustes, kus Eesti on Euroopa Liidu ja NATO liige. Kahe komisjoni esimene kohtumine leidis aset 2003. aasta novembris Pihkvas ja Lõuna-Eestis. Seekordsel kohtumisel käsitleti Euroopa Liidu ja NATO temaatikat ning parlamendivahelisi suhteid, sealhulgas parlamendirühmade edasise koostöö võimalusi. Komisjonide kohtumisel osales ka Föderatsiooninõukogu aseesimees Aleksander Toršin.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul tuleb positiivselt kasutada seda uut rahvusvahelist olukorda, kus Eesti ja Venemaa suhetel on laiem tähendus ning mis võimaldab naabritevahelisi küsimusi edukamalt lahendada. Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee esimehe Mihhail Margelovi hinnangul näitavad sellised avameelsed kohtumised mõlema poole huvi koostööks.

Vene Föderatsiooni Riigiduuma uue välisasjade komitee koosseisuga eesotsas komisjoni esimehe Konstantin Kossatšjoviga kohtus Riigikogu väliskomisjon esmakordselt. Eraldi kohtumine toimus Riigiduuma aseesimehe Oleg Morozoviga.

Väliskomisjoni delegatsioon esitas küllakutse nii Föderatsiooninõukogu kui Riigiduuma väliasjade komiteedele.

Eesti ja Venemaa kahepoolseid suhteid arutati kohtumisel välisministeeriumi 2. Euroopa departemangu direktori Aleksandr Udaltsoviga, samuti presidendi administratsioonis. Vene Föderatsiooni presidendi abi ja eriesindaja Euroopa Liidu küsimustes Sergei Jastržembski õnnitles väliskomisjoni delegatsiooni Euroopa Liidu liikmeks saamise puhul ja avaldas lootust, et kahepoolsed suhted arenevad selles taustsüsteemis positiivselt.

Väliskomisjoni delegatsioon külastas ka Moskovskije Novosti ja RIA Novosti toimetusi.

Väliskomisjoni delegatsiooni kuulusid komisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa, liikmed Toomas Alatalu ja Sergei Ivanov.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside