Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni kohtumisel Soome Eduskunta väliskomisjoniga oli arutelu keskmes poliitiline olukord piirkonnas ja maailmas laiemalt.

Komisjoni esimees Enn Eesmaa rõhutas kahe komisjoni omavahelise koostöö väärtust. „On äärmiselt oluline, et Eesti ja Soome omavaheline regionaalne ning Põhja-Balti formaadis koostöö oleks jätkuvalt ja püsivalt tugev,“ sõnas Eesmaa.

Komisjonid vahetasid kogemusi mõlema tegevuse ja töökorralduse ning aktuaalsete teemade käsitlemise kohta. Arutleti seisukohti Euroopa Liidu poliitika, rahvusvahelise julgeoleku, NATO ning kaitsealaste küsimuste lahendamise osas. Samuti tulid kohtumisel jutuks suhted ühise naabri Venemaaga.

Ühistungil räägiti Soome-Eesti digikoostööst ning piiriülese andmevahetuse hetkeseisust ja edasistest plaanidest. Andmevahetuse eduka näitena mainiti alates selle aasta jaanuarist käivitunud digiretseptide vahetust ning Eesti apteekide Soome digiretseptide alusel ravimite väljastamist.

Eduskunta väliskomisjoni liikmed andsid ülevaate Soome sisepoliitika hetkeseisust ning vastasid Eesti kolleegide küsimustele seoses poliitilise olukorraga ja muutustega valitsuses.

Kohtumise fotod.

Riigikogu pressiteenistus
Liisa Johanna Lukk
tel 631 6456, 53 310 789
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside