Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kohtusid väliskomisjoni ja Euroopa asjade komisjoni liikmed Taani parlamendi delegatsiooniga.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson tutvustas kohtumisel olukorda, mis tekib Eestis peale liitumist nii Euroopa Liidu kui NATO`ga. Ühe olulise aspektina märkis Mihkelson, et ”erakonnad peavad hakkama välja töötama seisukohti, millised on Eesti välispoliitilised suundumused pärast 1. maid.”

Euroopa asjade komisjoni esindaja Liina Tõnisson tänas Taani poolt senise toetuse eest. Tõnissoni sõnul on taanlaste tugi olnud eriti arvestatav parlamentaarse töökorralduse kogemuse jagamisel.

Taani parlamendi esimees Christian Mejdahl avaldas tunnustust Eesti senisele välispoliitilisele edule ning soovis, et ”olemasolevad ootused saavad pärast 1. maid ka täidetud.”

Lisaks olid kohtumisel kõne all kaitsejõudude reformid ning Euroopa Liidu ja NATO kaitsestruktuuride omavaheline suhe. Samuti tundsid külalised huvi, kuidas Eestis hinnatakse tööjõu vaba liikumise tingimustes käivituda võivat migratsiooni. Eesti poolelt nenditi, et suurt rahva väljavoolu piiride avanemine endaga kaasa ei too, sest inimesed, kes on soovinud kodumaalt lahkuda, on seda juba teinud.

Koosolekul osalesid ka Riigikogu liikmed Enn Eesmaa, Toomas Alatalu, Ela Tomson ja Silver Meikar.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside