Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa ja aseesimees Marko Mihkelson tutvustasid oma kohtumisel Euroopa Rekonstruktsiooni ja Arengupanga (EBRD) poliitilise analüütiku Franklin Steves’iga Eesti positsioone olulistes päevapoliitilistes küsimustes. Kõne all olid Eesti-Vene piirilepingud, Läänemerre rajatav gaasijuhe, Venemaa poliitiline surve ja probleemid seoses gaasi ekspordiga Ukrainale ja Gruusiale, Eesti üksuste osalemine Iraagis ja Afganistanis ning muud teemad.

Eesmaa ja Mihkelson selgitasid Eesti-Vene piirileppe sõlmimise tagamaid ja kordasid senist seisukohta, et Eesti on omalt poolt teinud kõik piirilepete jõustamiseks ja ootab Venemaa edasisi samme. Samas osutati, et piir toimib ka praeguse regulatsiooni juures ning et Eesti ja Vene piirivalve koostöö on igati hea.

Eesmaa rõhutas, et vaatamata kahe riigi vahelistele erimeelsustele on oluline hoida kontakte kahe riigi poliitikute vahel.

Eesmaa ja Mihkelson osutasid samuti vajadusele toetada demokraatlikke jõude nii Venemaal, Ukrainas, Valgevenes kui ta ka teistes Euroopa Liidu naaberriikides, tagamaks stabiilsust kogu regioonis.

EBRD analüütikule Franklin Steves’iga kohtus ka Euroopa Liidu asjade komisjoni aseesimees Liina Tõnisson, kellega arutati Eesti plaanitavat liitumist eurotsooniga, Eesti Euroopa Liiduga integreerumise kogemust, Euroopa Liidu naabruspoliitikat ja EBRD rolli.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside