Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, aseesimees Enn Eesmaa ja komisjoni liige Ela Tomson ning Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang kohtusid täna Toompea lossi Valges saalis Välisministeeriumi kantsleri Priit Kolbre ja Eesti Vabariigi välisesinduste juhtidega ning arutasid välisteenistuse tulevikku ja välisesinduste muutuvat rolli Euroopa Liidu ja NATOga liitumise kontekstis.

Väliskomisjoni ja Euroopa asjade komisjoni esimehed andsid ülevaate komisjonide tööst ning tõdesid, et lähiaja peamine eesmärk on Euroopa Liiduga ühinemise teemalise teabe jagamine elanikkonnale.

Kohtumisel tõstatati ka välisteenistuse ja välisesinduste edasise rahastamise küsimus. Marko Mihkelson ütles: ”Ühinedes Euroopa Liiduga Eesti välisesinduste töövaldkond laieneb oluliselt ja piiratud ressursside juures ei suuda me tegeleda kõikide teemadega. Seepärast on oluline edasiste välispoliitiliste prioriteetide täpne määratlemine ja selleks on vaja tihedat koostööd erinevate välispoliitika kujundajate vahel.” Samas arvas Mihkelson, et kus on vajadus, sinna on tarvis leida lisaressursse.

Kohtumisel informeeriti välisesinduste juhte ka 25. augustil toimuvast Riigikogu erakorralisest istungjärgust, kus olulise tähtsusega riikliku küsimusena tuleb arutusele Eesti liitumine Euroopa Liiduga.

Riigikogu pressitalitus

Lisainformatsioon:

Birgit Keerd, väliskomisjoni nõunik, tel. 631 6462

Tagasiside