Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtus täna Helsingis oma Soome kolleegi, Eduskunta väliskomisjoni esinaise Liisa Jaakonsaariga.

Kohtumisel vahetati informatsiooni kahe parlamendi väliskomisjonide tegevusest ning tuleviku kavadest. Jaakonsaari tutvustas Soome parlamendi rolli Euroopa poliitika, eeskätt välis- ja kaitsepoliitika positsioonide kujundamisel.

"Eesti liitumisel Euroopa Liidu, aga ka NATOga laienevad oluliselt meie koostöö sisu ja eesmärgid nii Soome kui teiste Põhjamaadega," ütles Mihkelson ning lisas, et "kuna Põhjala piirkond on ühe suurema arengupotentsiaaliga regioon Euroopas ja üldse kogu maailmas, tuleb seda meie kõigi ühistes huvides maksimaalselt ära kasutada."

Mihkelson rõhutas samuti, et kohtumine Jaakonsaariga lisas veelkordset kindlust üha süvenevale koostööle Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjonide vahel.

25. augustil Klaipedas toimunud kohtumisel otsustasid Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjonide esimehed muuta kohtumised traditsiooniliseks. Esimene selle formaadi kohtumine leiab aset juba eeloleval sügisel Stockholmis.

Riigikogu pressitalitus

17. september 2003

Lisainformatsioon:

Marko Mihkelson, tel 05141442

Tagasiside