Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni delegatsioon osales Venemaa Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni kutsel 22. ja 23. juulil Pihkva linna 1100 aasta juubeliüritustel ning kohtus Venemaa parlamendi ülemkoja ja Pihkva oblasti esindajatega.

Väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liige Sergei Ivanov kohtusid Venemaa Föderatsiooninõukogu välisasjade komisjoni esimehe Mihhail Margelovi ja aseesimehe Nikolai Bõtškovi, samuti Pihkva juubeli tähistamisel viibinud Läti parlamendi väliskomisjoni esimehe Inese Vaiderega. Mitteametlikul kohtumisel käsitleti peamiselt parlamentidevaheliste suhete arendamise ja koostöö edendamise võimalusi. Mihhail Margelov tõdes muuhulgas, et piirilepingud Eesti ja Lätiga vajaksid kiiret sõlmimist ning nende sidumine teiste välispoliitiliste küsimustega ei ole korrektne.

Visiidi raames toimusid kohtumised ka Pihkva oblasti asekuberneri Dmitri Šahhovi ja Pihkva oblasti seadusandliku kogu esimehe Juri Šmatoviga . Arutati turismialaseid küsimusi, sealhulgas Tartu ja Pihkva vahel laevaliikluse avamisega seonduvaid probleeme. Pihkva oblasti asekuberneri sõnul venib Venemaa poolse piiripunkti avamine bürokraatlike probleemide tõttu, kuid need loodetakse lahendada lähiajal.

Väliskomisjoni delegatsioon tutvus samuti Eesti Vabariigi Peterburi konsulaadi Pihkva kantselei tööga ning kohtus konsul Urve Nõuga.

Riigikogu pressitalitus
Lisainfo: Marko Mihkelson, 051 41442 ja 631 6462

Tagasiside