Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson ja komisjoni liige Sergei Ivanov alustasid neljapäeval töövisiiti Gruusias.

Gruusia parlamendi esimees Nino Burjanadze õnnitles Eestit Euroopa Liidu ja NATO liikmekssaamise puhul. "Eesti on meile suureks eeskujuks, kuidas saavutada lühikese ajaga nii suuri muutusi ühiskonnas," ütles Burjanadze ning toonitas, et Gruusia on valmis aktiivselt õppima Eesti kogemusest.

Eesti ja Gruusia parlamentide koostööd arutati ka kohtumistel Gruusia parlamendi aseesimehe Mikheil Machavariani, väliskomisjoni aseesinaise Salome Samadašvili ja Euroopa integratsiooni komisjoni esimehe David Bakradzega.

"Mulle tundub, et Gruusia uus poliitilise juhtkond omab selget eesmärki riigi sise- ja välispoliitilistes suundumustes. Soov integreeruda Euroopa Liidu ja NATO struktuuridesse on kindlaks tagatiseks stabiilsuse ja heaolu saavutamiseks Gruusias," ütles väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Kohtumisel Gruusia asevälisministri Kaha Siharulidzega käsitleti nii Eesti- Gruusia suhteid, olukorda Lõuna-Kaukaasias kui rahvusvahelisi suhteid tervikuna. Asevälisminister Siharulidze andis ülevaate Gruusia välispoliitilistest prioriteetidest, rõhutades esmaolulistena integreerumist Euroopa Liidu ja NATO struktuuridesse.

Väliskomisjoni delegatsioon kohtus neljapäeval samuti valitsusväliste organisatsioonide esindajate, Ameerika Ühendriikide suursaadiku ning Euroopa Nõukogu peasekretäri eriesindajaga.

Väliskomisjoni delegatsiooni visiit Gruusias jätkub reedel.

Lisainformatsioon: Marko Mihkelson, 51 41 442

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside